Yabancı Dizi Haberleri

13 Reasons Why Kitabı Dizi Oluyor!

Dizi sektörüne çığ gibi giren önüne gelip süpüren Netflix’ten yeni bir dizi daha geliyor. Mart ayında yayına girecek olan “13 Reasons Why” dizisi için fragman yayınlandı.
Jay Asher’in 2007 yılında yayımladığı aynı isimdeki kitap oldukça ilgi gördü. Kitabın tanıtımında “Geleceği stop tuşu ile durduramazsınız, geçmişi geri saramazsınız, sırrı öğrenmenin tek yolu, oynat tuşuna basmak.” Kitap yayımlandıktan tam 4 yıl sonra New York Times’ın en çok satanlar listesinde birinci sırada yer aldı. Oldukça sansasyonel bir konusu olan kitabın dizi halini alması yaklaşık 6 sene sürse de okuyucuları diziyi merakla bekliyor.
Selena Gomez’in yönetici prodüktörlüğünü ve Spotlight filmi ile Akademi ödülü kazanan Tom McCarthy’nin yönetmenliğini üstlendiği dizide, genç oyuncu Dylan Minnette ise Clay Jensen karakterini canlandıracak. 13 Bölümlük gençlik draması olan dizide ana karakterimiz okuldan evine geldiği bir gün kapıda kendi adına bırakılmış gizemli bir paket görür. Kutuyu açtığında 2 hafta önce akıl almaz bir şekilde intihar eden sınıf arkadaşı Hannah Baker tarafından çekilmiş 13 kaset bulur. Aynı zamanda Clay intihar eden bu arkadaşına aşık idi ve bu yüzden bu trajik olay onu derinden etkilemişti. Yeni yetenek Katherin Langford’un canlandırdığı karakter Hannah, her bir kasette intihar etmesine sebep olan 13 konuyu ve kişileri tek tek açıklıyor. Ana karakterimiz bu 13 kişi arasına girip girmeyeceği merak konusu.

Clay kasetleri dinledikçe, Hannah’ın bunları kendisine neden gönderdiğini anlayacak ve dizide olaylar burada başlayacaktır. Hannah ve Clay’ın ikili anlatımı ile ilerleyen dizi izleyicileri derinden etkileyecek gibi duruyor. Son zamanların en iyi ve yürek burkan bir gençlik hikayesi olacağı kesin gibi duruyor.
Fragmanı oldukça etkileyici olan dizinin 13 bölümden mini bir dizi olması bir taraftan can sıkıcı olsa da bir yandan konunun dağılmayacak olması tatmin edici gibi duruyor.
Dizinin ilk bölümü 31 Martta.

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye