Yabancı Dizi Haberleri

2017 Yılında Kitaplardan Uyarlanacak Diziler

Kitaptan uyarlanan kimi diziler bizlerin ilgisini bir tık daha fazla çekmektedir. Gelin şimdi bu yıl içerisinde kitaplardan uyarlanacak dizilerden bahsedelim.

Thirteen Reasons Why – Jay Asher

Asher’in 2007 yılında çok satanlar listesinde çok büyük ilgi gören ve ortalığı karıştıran kitabı Netflix’de 13 bölüm halinde dizi olarak ekran karşısına çıkacak. Hikayede Hannah isimli bir kızın gizemli bir kutunun içindeki kasetleri görmesiyle başlamakta. Ünlü şarkıcı Selena Gomezin yapımcılık görevinde bulunduğu bu dizinin başrollerini Dylan Minnet ve Katherine Langford bölüşüyor.

The Handmaid’s Tale – Margaret Atwood

Atwood’un kaleme alıdğı ödüllü romanı Hulu’da 10 bölümlük bir dizi halinde yayınlanacak. Fatüristik türdeki bu roman, radikal bir grubun hükümeti devralması ve kadın bireylerin psikolojik baskılar altına alınmasıyla birlikte zor bir dönem konu edinmekte. Samira Wiley, Alexis Bledel ve Elisabeth Moss gibi isimlerin yer alacağı bu film 26 Nisan tarihinde meraklılarıyla buluşacak.

A Series Of Unfortunate Events – Lemony Snicket

1999 yılında popüler bir çocuk dizisi olan ASOUE, tahmin edebileceğiniz gibi Netflix aracılığıyla ekranlardaki yerini tekrardan alacak. İki karakterin hayatlarını düzene sokma çabalarının konu edinildiği bu dizi 8 bölüm halinde ekranlara taşınacak.

Anne of Green Gables – L. M. Montgomery

Klasik bir roman olan Anne of Green Gables adlı kitaptan uyarlanacak olan ve Anne adıyla kendini gösterecek olan bu dizi 2017’nin ilkbahar aylarında Netflix’de yayınlanacak. Dizinin konusunda aslında erkek çocuk isteyen bir aileye yanlışlıkla bir kız çocuğu gönderilmesiyle yaşanacak olaylar yer almakta. Breaking Bad’in yapımcılığını üstlenmiş olduğu dizinin sorumluluğu Moira Walley-Beckett’in üzerinde.

American Gods – Neil Gaiman

Gaiman’ın 2001 yılında kaleme aldığı ve oldukça büyük rabet gören romanından uyarlanacak dizi Shadow adındaki bir karakterin sevgilisinin ve en yakın arkadaşının ölmesiyle birlikte adamın sır perdesini aralama çabaları konu edinmekte. Starz Network’te yayınlacak olan dizinin prömiyeri SXSW Film Festivali esnasında yapılacak.

Big Little Lies – Liane Moriarty

Moriarty’in imzalamış olduğu ve 2014 yılında yayınlanmış olan roman bu seferde bir dizeye uyarlanacak. Şubat ayında HBO’da start alan dizi aynı kasabada yaşamını sürdüren 3 kadının cinayet etrafında toplanışını konu edinmekte.

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Yunanistan nakliye