Bilim Kurgu DizileriGerilim DizileriKorku DizileriYabancı Dizi Türleri

American Horror Story Dizi Konusu – IMDb Puanı : 8.2

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki sinema sektörü bir kez daha gerilim filmleri ve dizileri konusunda ne kadar üst seviyede bulunduğunu kanıtladı. Bilindiği üzere uzun yıllardır yaptıkları gerilim dizileri ile adından söz ettiren yapımcılar, son dizileri American Horror Story ile zirvede yer almayı başardılar. 5 Ekim 2011 tarihinde yayın hayatına başlayan American Horror Story, korku, gerilim, bilim kurgu ve antoloji türlerini içinde barındırıyor. Her sezon farklı mekanlarda aynı kişilerle çekilen dizi de “başı, ortası ve sonu” şeklinde bir öykü belirleniyor. Şu anda 6.sezon çekimleri devam ediyor. Dizi ise IMDB üzerinden aldığı 8.2 puan ile başarılı bir grafik çiziyor. Ayrıca dizi yapımcıları verdiği müjdeli haber ile 7.sezonun da çekileceğini belirtti.sarah-paulson-ahs-freak-show

Her sezon farklı bir konu işleyen American Horror Story 1.sezon olarak sadece bir evi tercih etmiştir. Bu evde bulunan ya da yakınlarında ölen kişiler dünyada kalmaktaydı. Ölenlerin tekrar dirildiği bu evin sırrı sonraki bölümlerde ortaya çıktı.

Yapımcılar 2.sezonda ise mekan olarak hasta ve rahibelerin hayat hikayelerinin anlatıldığı akıl hastanesini seçmiştir. Akıl hastanesinde yaşananları müthiş bir şekilde izleyiciye aktaran dizi, 3.sezonda ise bir grup cadının hikayesini anlatmaktadır. 4.sezon ise bambaşka bir konuya değinildi. 3 sezon boyunca reyting listelerinin zirvesinde yer alan dizi bu sezonda tuhaf yapıdaki insanların gösterilerine değindi. Yapımcılar ise vatandaşların 4 sezona olan ilgisinin farkında olduğu için zaman geçirmeden 5.sezon çekimlerini yaptılar. 5.sezon ise lanetli bir otelde geçmektedir. Otelde yaşayan ölümsüz bir vampir çifti bulunuyordu. Ayrıca otelde ölen kişiler tekrar dirilebiliyordu. Vampir çiftin ve otele gelen misafirlerin hayat hikayelerinin anlatıldığı 5.sezon yine zirvede yer almıştır. Her ne kadar American Horror Story ilginç konulara sahip olsa da izleyiciler tarafından tam puan almayı başarıyor.

Yapımcılar 5.sezonun ardından 6.sezon çekimlerine başladı. Dizinin fanları ise yeni sezonda yine ekran başına kilitlendi. Her sezon izleyicilerin beğenisini toplayan ve yüksek puanlar alan American Horror Story sevenlerine de müjdeli haberi verdi. Dizi 7.sezon çekimlerini de yapacağını duyurdu.

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye