Dizi ÖzetiİncelemeYabancı Dizi Haberleri

Arrow 1. Sezon 10. Bölüm Dizi Özeti

Ölmek gerçekten kaybedecek bir şeyin olmadığında bu kadar basit mi?

Bölüm bir yangını söndürmeye çalışan insanların olduğu bir yerde başlar. Herkes seferber olmaktadır. İtfaiye çalışanlarından birisi içerideki arkadaşına artık dışarı çıkması gerektiğini söyler. İçerideki arkadaşı hemen döneceğini söyledikten sonra karşısında kendisine benzeyen bir itfaiyeci görür ve “Hadi dışarı çıkıyoruz.” der ancak karşısındaki adam gelip onu ateşe verir. Yanan kişi aynı zamanda Laurel’in iş arkadaşı olan Jo’nun kardeşi Danny’dir.

Oliver’ın önceki akşamdan dolayı morali çok bozuktur. Walter Steele kaçırılmıştır ve 2 haftadır haber alınamıyordur. Artık herkes öldüğünü düşünür ancak Oliver ailesinin ona ihtiyacı olduğunu bildiği için Walter’ın peşini asla onu bulana kadar bırakmayacağına kararlıdır.

Laurel, Jo ile birlikte Danny’nin cinayetini araştırırlar. Kesinlikle bir cinayet olduğundan emindirler. Laurel babasına bu durumu açıklar ve babası ona inanmaz. Tam konuşurlarken Arrow’un Quentin’e verdiği telefonu görür. Babası ona Arrow’un telefonu olduğunu söyler ve yanından ayrılır. Laurel bunu fark edince hemen telefonu alır ve arar. Akşam olduğunda Oliver hemen evine gider ve Laurel cinayeti ona açıklar. Arrow ilgileneceğini söyleyip ayrılır.

arrow oliver üzgün

Ertesi gün Quentin, Laurel’ın ofisine gidip telefonun nerede olduğunu sorar. Laurel almak zorunda olduğunu ve çaresi olmadığını belirtir. Ardından Quentin sert çıkar ve Laurel ise ona hem dosyayı hem de telefonu geri aldığını söyler. Oliver bu sırada evine gelmiştir ve evde Ned Foster yani Queen Holding CEO’sunun annesiyle konuştuğunu görür. Ned olayları Moira’ya anlatır ve bir şeyler yapması gerektiğini söyler. Sonrasında ise evden ayrılır. Oliver durumları sorduğunda ise annesi şirketin hisselerinin düşüşe geçtiğini ve birinin genel müdür olması gerektiğini söyler. Annesi maalesef müdür olma işine pekiyi bakmamaktadır.

Tam bu sırada Dig gelir ve Oliver ile çıkmaları gerektiğini söyler. Dig “Bir yerde yine yangın çıktı ve tüm eşyaların arabada. Seni oraya götürüyorum.” der ve Arrow mekâna girip itfaiyecileri öldüren adamın karşısına çıkar. Adam sadece iki hamleyle Arrow’u yere serer fakat Oliver elindeki dövmeyi görür. Oliver çok üzgündür ve Laurel’i arayıp katil hakkında tüm bildiklerini aktarır. Sonrasında ise telefonu kapatıp ayrılır.

arrow yay ok

Oliver mekânına gidince Dig ile tartışır. Dig ona sorunun fiziksel olmadığını ve psikolojik olduğunu söyler. Önceki taklitçinin onun beynine girdiğini ve kötü adamları yakalayan ruhunu ondan aldığını anlatır. Oliver buna inanmıyormuş gibi davranır ama aslında inanıyordur. Sonrasında Oliver önceden ölümle yüz yüze geldiğinde kaybedecek hiçbir şeyi olmadığı için korkmadığını söyler fakat şimdi olduğu için bu anlar kendisini çok etkilemiştir.

Tommy ise Oliver’ın kulübünde itfaiyeciler için bir parti vermiştir ve bir yardım partisidir. Bu parti çok iyi giderken Oliver ve Laurel katil hakkında konuşmaktadırlar. Tam bu sırada katil mekâna gelir ve herkes kaçmaya başlar. Katil son kez Oliver ve Laurel’a kaçmalarını söyler ve Oliver gece kulübünün altına gider ve üzerine giysilerini giyer. Laurel ise Oliver’ın nereye gittiğini bilmediği için çok endişelidir. Katil karşısındaki itfaiye müdürü ile bakışır ve ona “Derinin ne kadar sürede eridiğini biliyor musun? Ben biliyorum.” der ve üzerine bir tür yanıcı gaz sıkar. Eline bir çakmak alır ve adamın üzerine atar. Tam çakmak havadayken Arrow okuyla o çakmağı vurup adamı kurtarır. Sonra adama kaçmasını söyler ve katile oku uzatır. Katil “Ölmekten korkmuyorum.” der ve Oliver “Biliyorum, yaşamak istemiyorsun. Seni dışarı çıkaracağım. Lynns.” der. Adam teşekkür edip çoktan yandığını söyler ve kendini ateşe verir.

arrow lysnn ateş

Ertesi gün tüm haber programları Arrow’u konuşuyor ve hakkında ona bir kahraman deniyordur. Oliver bundan çok hoşnut olmuştur. Mekânında mutlu bir şekilde spor yaparken Dig gelir ve “Ne oldu çok mutlusun?” der ve Oliver “Teşekkür ederim.” “Ne için?” Oliver “ Ne için olduğunu biliyorsun.” deyip elindeki listeyi gösterir.

Ava çıkıyoruz.”

Diğer bölümde görüşmek üzere,

Emrecan Özkan

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye - sesli chat