Dizi ÖzetiİncelemeYabancı Dizi Haberleri

Arrow 1. Sezon 11. Bölüm Dizi Özeti

En güvendiklerin bile sırtından vurur bu dünyada…

Bölüm başında bir silah kamyoneti 3 tane adam gaz bombası ile soyarlar. Bu adamlar Arrow’un yeni kurbanları olacaktır.

Oliver, Dig ile birlikte soygun üzerinde araştırma yaparken Ted Gaynor adında bir koruma ile karşılaşırlar. Ted, Dig’in Afganistan’daki birlik komutanıdır. Dig bu durumu oldukça olumsuz karşılar ve o adamın bir soyguncu olamayacağını belirtir. Ancak Oliver “Ben yanılırım ama liste yanılmaz. O adam listede!” der ve Dig’e bir hafta sonu tatilli yapabileceğini söyler ve ayrılır.

Arrow akşam olduğunda Ted Gaynor’un yanına gider ve ona konuşması gerektiği şeyler olduğunu söylediği anda arkasında Dig belirir ve “Yayını indir!” der. Oliver çok şaşkındır ve yayı Dig’e tutmaktadır. Ted ne olduğunu anlayamaz. Arrow ise bir ışığa vurarak kaçar. Dig, Ted’e neden ona geldiğini sorar ve Ted “Sen beni daha iyi tanıyorsun.” der ardından Dig “Hata yaptığını düşünüyorum.” der ve sonlanır.

arrow dig hata

Thea ve Moira gezerken Malcolm, Moira’yı arar ve Moira, Thea’yı bırakarak onun yanına gider. Thea bunları takip edince annesinin Malcolm ile ilişki yaşadığını düşünüp Oliver’a söyler. Oliver inanmasa da annesine olayları sorunca annesi her şeyi anlatmaya başlar. Robert’ın onu çoğu sefer aldattığını söyler. Sonrasında ise Oliver babasının o kadar iyi bir adam olmadığını anlayınca çok üzülür ve ayrılırlar.

Oliver ertesi gün Felicity’e Ted’den aldığı bir flash belleği götürür ve şifresini kırmasını ister. Felicity bunu onaylar ve işlemlere başlar. Oliver eğer bu işi başarırsa ona bir şarap ısmarlayacağını söyler ve buna çok sevinir.

Felicity güvenliği kırmış ve flash belleğin içerisine girmiştir. Ancak Oliver’ın ona söylediği gibi içeride bir görev listesi yok tam tersine bir teslimat listesi vardır. Bunları Oliver’a söylediğinde ise Oliver hemen ondan listeleri ister ve ona polise bizzat götüreceğini söyler. Oliver’a adresler geldiğinde hemen ilk adrese gider ve tam yerinde küçük bir savaş yaşanır. Oliver düşmanların aralarından birisini vurur ve tam beklediği gibi düşmanlar Ted’in adamlarıdır.

arrow oliver dövme

Diggle, Oliver’ın bir adamı yaraladığını ve arabalarında kan olması gerektiğini söyleyince hemen yola çıkar ve arabaları tek tek kontrol eder. Kanlı arabayı bulur ve sonra Knox ve Ted onu görürler ve yakalarlar. Dig çok şaşkındır çünkü Ted onun en güvendiği kişilerden birisidir. Ted bir adamının Arrow yüzünden öldüğünü ve bir kişi eksik olduklarını söyler. Dig’i bu işe davet eder ama Dig olumsuz bakar. Sonra Dig’in yengesini öldürmek için rehin aldıklarını öğrenirler ve son işinde eğer birlikte olmazsa öldürüleceğini söylerler.

Dig en son işte eline bomba atarı almış ve teslimat kamyonunu bekler. Ama kamyona ateş etmez. Ted ise kızı alıp öldürmeye hazırlanır. Dig ise “Bir şeyi unuttunuz. Bomba atar benim elimde.” der ve savaş yine başlar. Kız kaçar ve Dig savaşa devam eder. Arrow en son gelir ve Ted’i ok ile öldürür.

Bu sırada Thea annesine kızdığı için üstü açık bir araba ile evden kaçar ve son hız gezer. Aynı zamanda Vertigo adında yeni bir uyuşturucu denemektedir. Ama tam hız sınırlarını zorlarken önüne bir araba çıkar ve yoldan sapar. Bir ağaca çarpar ve bayılır. Hastanede annesi ve kardeşi onu karşılar ve durumunu sorarlar. Kendisi gayet iyi olduğunu söyler ve taburcu olurken polisler onu durdurur. Çünkü kendisi Vertigo kullanırken araç sürüp kaza yapmıştır.

Thea tutuklanmıştır.

Diğer bölümde görüşmek üzere,

Emrecan Özkan

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye