Dizi ÖzetiYabancı Dizi Haberleri

Arrow 1. Sezon 2. Bölüm Dizi Özeti

Onlarca katil peşinizde olsa bile sevdiğiniz işi yapar mıydınız?

Bölüme Oliver “Marcus Redman bu şehri hayal kırıklığına uğrattın.” diyerek başlar. Bunu söylemesinin sebebi ise Marcus’un emeklilerden para çalmasıdır. Oliver ertesi sabah mahkemeye konuşmaya gider ve gemi kazasında ve sonrasında olanları anlatır.

“Bir fırtına vardı. Gemi anında battı, tek kurtulan bendim”

arrow sezon 1 mahkeme

Oliver mahkeme salonundan çıktığında kapı önünde yeni kurbanı Martin Somers’ı görür. Aynı akşam Martin Somers’ı yakalar ve ters bir şekilde ipe asar. Kendisine şehri hayal kırıklığına uğrattığını söyler ve ertesi günkü mahkemede sadece bir balıkçı olan Victor Nocenti’yi kendisinin öldürdüğünü ifade etmesini ister.

Oliver’ın annesi korumaya kızmaktadır. Çünkü koruma hiçbir zaman Oliver’ı tutmayı başaramaz. Moira Queen, Oliver için çok endişelidir. Çünkü bir şey olmasını istemez ve sonraki gideceği yerlere Diggle ile gitmesini ister.

Ertesi gün Oliver, annesi ve Walter ile şirkete giderler. Annesi ve Walter, Oliver’dan başkanlığa geçmesini isterler. Ama Oliver kabul etmez ve Walter’ı daha iyi bu işi yapacağını söyleyerek savunur. Oliver asla ve asla başkan olamayacağını belirtir. Hatta “Adada benim işletme okuduğumu mu sanıyorsunuz? Yoksa babamın mali işler müdürünün hemen yan odada yaşadığından dolayı bende bu işlerden anlarım mı demek istiyorsunuz?” diyerek sert çıkar.

arrow oliver şirket

Quentin, Laurel’ın ofisine giderek ona, arkadaşına ve Victor Nocenti’nin kızına bir polis koruması tutar. Bunu kızını gerçekten korumanın hayatındaki tek görev olduğunu bildiği için yapar. Bu kısa mevzudan sonra Laurel gerçekten neden böyle bir şey istediğini sorar. Quentin’in cevabı ise “Dün akşam Martin Somers bir saldırıya uğradı.” olmuştur. Laurel’in, bu adamlarla arasında bir kargaşa meydana getirdiğini söyler ve kargaşa geçene kadar polislerin onu korumasını ister.

Martin Somers kendi mekânında bir kadını (Chien Na Wei) karşılar. Chien Na Wei şehre uyuşturucu sokmaktadır. Uyuşturucularını Martin’in saklaması karşılığında ise Martin’e tonlarca para vermektedir. Martin yeşil kapüşonlu adama çok dikkat etmeleri gerektiğini söyler. Bunun yanı sıra ya Victor’un kızını öldürmeleri gerekmekte ya da Laurel‘ı öldürmeleri gerekmektedir. Onlar Laurel’ı seçerler.

arrow chien na wei

Ertesi sabah Thea, Oliver’ı odasında sırtında yaralar ile basar ve yaralarının sebebini sorduğunda Oliver “Konuşmak için hazır değilim.” der. Buna karşın Thea, Oliver’ı dışarı çıkartır ve babası ile birlikte gömdükleri mezarlarının yanına götürür. Thea burada ÖLÜ OLİVER ile konuştuğunu söyler ve gerçekten şu anda olduğundan daha çok yakın olduğunu söyler. “Artık benimle bu konuyu konuşman gerek, Olie. Biriyle bu konuyu konuşman gerek.” der ve konu kapanır.

Akşam olduğunda Oliver, Thea’nın sabah söylediklerini aklına getirir ve Laurel’in evine gider. Laurel ondan uzak durmasını istediğini söylediğini hatırlatır ve Oliver “Seni korumak istedim ama bu sabah mahkeme salonunda seni öyle üzgün görünce hata yaptığımın fakrına vardım artık seninle konuşmak istiyorum.“ der ve eve girer. Evde Oliver, Laurel ile dondurma yemek istediğini söyler ve Laurel’i güldürür. Bu şekilde araları azda olsa ısınır ve Oliver; ailesinin, kendisini şirketin başına geçirmek istediğini söyler. Laurel bunu destekler ancak istediği zaman hayır diyebileceğini de iletir.

Tam bu konuşmalar sırasında evin arka odasından bir ses gelir. Laurel duymamış ancak Oliver duymuştur. Tam kaçmaya çalışırken evin kapısı kırılır, diğer odaya koşarlarken camı birisi kırıp girer. Tam geri dönecekken Oliver bir kadın ile karşılaşır. Bu kadın önceki gün Martin Somers ile uyuşturucu kaçakçılığı yapan kadındır (Chien Na Wei) ve açıkça belli ki Laurel’ı öldürmek için gelmiştir. Tam Oliver ile yüz yüze geldiklerinde içeri Diggle girer ve camı kırarak giren silahlı adamı öldürür. Ancak Diggle hemen ardından Chien Na Wei ile dövüşmeye başlar. Fakat tam mağlup düşüp öldürüleceği zaman Oliver elindeki bıçak ile Chien Na Wei’nin elindeki bıçağı birkaç metre öteden muhteşem bir atışla vurur. Bunu Diggle görür, tam toparlayacakken Chien Na Wei çoktan kaçmıştır.

arrow diggle bıçak

Eve polisler gelmiştir ve tabii ki Quentin de. Kızının ölüm ile karşılaşmasından çok korkan Quentin, Diggle’a teşekkür ettikten sonra Oliver’a kızar ve bir daha Laurel ile buluşmasını istemediğini söyler. Oliver bunu anlayışla karşılar.

Oliver eşyalarını alır ve Martin Somers’ı öldürmek için hazırlanır. Bu sırada Laurel ve Quentin kavga etmektedirler. Çünkü Quentin olanlardan sonra Laurel’ın Emily Nocenti ile olan davasını bırakmasını ister. Ama Laurel ona “Ben öyle birisi değilim.” der ve kavga daha da büyür. Quentin, Laurel’a Sarah’ı hatırlatır. Dikkatsiz olmaması gerektiğini söyler ancak Laurel süreli itiraz etmektedir. Kavga ortasında Quentin’in telefonu çalar ve tam olması gerektiği gibi rıhtımda olayların olduğunu söylerler, yani Martin Somers’ın yerinde…

Oliver tüm düşmanları alt ederek Martin Somers’a tüm gerçekleri anlattırır. Tam bu sırada Chien Na Wei başka bir dil ile konuşarak “Ondan uzak dur.” der Oliver ise “Durdurmayı dene.” der. Buradan anlıyoruz ki birbirlerini daha önceden tanıyorlar ve ikisinin anladığı farklı bir dil ile konuşuyorlar. Bundan sonra ise tabii ki yine dövüş yaparlar. Ancak Oliver tam yere serilecekken polisler mekâna gelir. İkisi birlikte kaçarlar. Oliver tam kaçarken Quentin “Dur.” der. Ardından Oliver durur. “Kılını kıpırdatırsan ölürsün.” Tam bu sırada kısa bir sessizlik olur ve Oliver elindeki küçük oku hızlı bir hamle ile Quentin’in silahına atar. Ardından ortadan kaybolur. Quentin küçük oka bakar ve o okun aslında Martin Somers’ın itirafları ile dolu bir ses kayıt cihazı olduğunu fark eder.

arrow yay

Bölümün sonunda yine Moira Queen bir arabaya biner ve önündeki adama “Gördüğün gibi Oliver’ın bir şey bildiği yok. Bizim yaptıklarımızı asla bilmiyor. Yata sabotaj yaptığımızı da!”

Diğer bölümde görüşmek üzere,

Emrecan Özkan

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir yorum

  1. Adeta dizinin bölümünü yazmışsınız. Ayrıca çok başarılı bir anlatım diliyle bizlere aktardığınız için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close