Dizi ÖzetiYabancı Dizi Haberleri

Arrow 1. Sezon 3. Bölüm Dizi Özeti

“Benim hedef aldığım insanlar tehlikeli ve yozlaşmış insanlardır aynı zehirli bir kanser gibi…”

Yeni kurban James Holder. Kendisinin şirketi, düşük maliyetli olsunlar diye The Glades’te kusurlu yangın detektörleri kurmuştur. Bu yüzden birçok kişinin hayatına yangınlardan dolayı son verilmiştir. İşte bu yüzden Oliver’ın babasının listesinde bu isim var.

Oliver eşyalarını alır ve James’in terasına gider. James “Küçük bir seslenmeyle içerideki korumalarım buraya doluşacaktır.” der ama Oliver elindeki silahları yere attığında “O yangında kaç kişi öldü?” der. Bundan sonra bir anda James kalbinden bir kurşun ile vurulur. Oliver ne olduğunu anlayamaz. James Holder gibi tehlikeli bir insanın birden çok düşmanının olması şaşılacak bir şey değil tabii ki.

arrow james holder

Oliver kendi mekânında işleriyle uğraşırken bir anda gözleri kararmaya başlar ve fark eder ki kendisine isabet eden kurşun, zehirliymiş. Hemen adadan getirdiği çantasına gider ve bir otu su ile içer. Oliver kendine geldikten sonra kendisine gelen kurşunun içindeki zehri öğrenir. Kürar olduğunu fark eder ve araştırmalarına başlar. En sonunda ulaştığı sonuç ise, Interpol’ün kendisine özel olarak taktığı bir isim olan DeadShot’tır.

DeadShot’ın kullandığı mermi özel yapım bir 7,62 milimetredir. Bu mermi ise Oliver’ın aklına Rus mafyasını getirir. Oliver’ın şansı son günlerde aşırı yaver gidiyor. Hemen ardından The Glades’in arka sokaklarında gizlice bir garaja girer ve Alexei Lenov’u aradığını belirtir. Ancak bu söyledikleri İngilizce olarak söylenmemiş Chien Na Wei ile konuştukları dilde söylenmiştir. Oliver kendisini Bratva’lı olarak tanıtır ve kalbindeki dövmeyi gösterir. Bodrum katına inerler.

Oliver akşam olduğunda eski Queen şirketine gider ve bir parti verir. Bu partide Laurel ve Thea ile karşılaşır. Thea abisine espri olarak çok sarhoş olduğunu ve iki tane Oliver gördüğünü söyler ve küçük eğlenceli bir an olur. Ama Oliver bu espriyi anlamaz ve eve gitmesi gerektiğini, yanlış insanlarla takıldığını söyler. Thea ise “Peki sen şu arkadaşlarını ne kadar tanıyorsun?” diyerek Laurel ve Tommy’i gösterir.  Tommy bunu duyunca Thea’ya “Yavaş olmasın, Thea” der. Thea en son olarak Oliver’a “Sen yokken neler yaptıklarını sana söylememişler galiba.” der. Sonrasında ise Oliver onu mekândan götürmek isteyince Thea “Ellerini üzerimden çek, sen benim babam değilsin, doğru düzgün abim bile!” der ve ayrılır.

arrow thea parti

Tam bu sırada bulundukları kulübün sahibi Max Fuller, Oliver’ın yanına gelerek onu bir odaya çeker. Ardından Oliver’a dalaşmaya başlarlar. Oliver kendini tutmaktadır çünkü kimse onun nasıl birisi olduğunu bilmemesi gerekir. Tam kargaşaya devam edeceklerken Tommy odaya girer ve Oliver’a vurmak için öncelikle beni geçmelisiniz der. Bunu duyan adamlar gülerlerken Tommy birisini yere indirir. O sırada kargaşa devam eder. Tam işleri bitecekken içeri Laurel girer ve Max’i dövmeye başlar. Max pes ettiğinde ise Oliver, Laurel’a nasıl bu kadar iyi dövüştüğünü sorar. Laurel ise “Babam bir polis, beni kendini koruma derslerine göndermişti.” der.

Ertesi gün Oliver, Tommy ile birlikte Diggle’ın mekânına bir şeyler atıştırmaya giderler. Tommy ile sohbet ederken geçen gün gittiği garajdaki adam Oliver’ı arar ve DeadShot’ın ismini ve adresini verir. İsmi Floyd Lawton’dır ve ona kendisinden bahsetmemesini söyler. Oliver kıyafetlerini giyer ve adrese gider. Floyd içeridedir. Onunla kısa bir savaş yaparlar ve Floyd kazanamayacağını fark ettiğinde tüm eşyalarını bırakarak camdan atlar ve uzaklaşır. Oliver Floyd’un laptopunu alarak onu bilgisayar departmanındaki Felicity Smoak’a verir.

arrow felicity ilk sahne

Felicity, Oliver’ın ona verdiği bilgisayarın içerisinde bir açık artırma binasının krokisini görür. Binanın etrafı birçok kule ile çevrilidir. DeadShot ise o kulelerin her birisinden tüm herkesi öldürebilir. Bu yüzden Oliver her kulede aynı anda bulunamayacağı için yardım almak zorundadır. Akşamüstü polis merkezine gider ve Quentin’i yakalar. Ona her şeyi anlatıp yardım ister. Son olarak adamın kürar ile mermilerini buladığını söyleyip polis arkadaşlarının yelek giymelerini söyleyip ayrılır.

Akşam olduğunda Oliver, Thea’nın açık artırmaya geldiğini fark eder ve endişe eder. Tam bu sırada Floyd Lawton, Walter Steele’a nişan almaktadır. Bunu gören Quentin, Walter’ın üzerine atlayarak onu kurtarır ve savaş başlar. Herkese teker teker ateş etmekte olan Floyd birçok kişiyi öldürmektedir. Oliver, Diggle’a annesi ve kızını buradan uzaklaştırmasını söyler ve yukarı kata doğru koşmaya başlar. Hemen çöp kutusuna sakladığı kıyafetlerini giyer ve Floyd’un olduğu binaya gelir. Diggle bu olanları fark edemez. Oliver ve Floyd dövüşmeye başlarlar ancak Oliver bir ok ile Floyd’u yere serer ve öldürür.

Tam mekândan ayrılacakken arkadan bir ses gelir, insan sesi. Sesin sahibi Diggle’dır ve kendisine bir kurşun isabet etmiştir. Acıdan kıvranıyordur ve Oliver onu alarak kendi mekânına götürüp kürara iyi gelen otu içirir. Diggle uyandığında karşısındaki manzaraya şok olur.

Çünkü karşısında Oliver vardır.

diggle arrowu öğreniyor

Diğer bölümde görüşmek üzere,

Emrecan Özkan

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Yunanistan nakliye