Dizi ÖzetiYabancı Dizi Haberleri

Arrow 1. Sezon 4. Bölüm Dizi Özeti

Önemsediğin kız için katil olmayı göze alır mıydın?

Bildiğimiz gibi önceki bölümde Oliver, Diggle’ı kendi mekânına getirmiş ve onu zehrinden kurtarmıştı. Dig uyandığında karşısında Oliver’ı gördüğünde ilk sözleri “Demek o yasadışı kahraman sensin!” deyip Oliver’a bir yumruk sallar. Ancak ıskalar ve bir yumruk daha sallamaya çalışır. Oliver durumu anladığı için sakindir. Küçük bir sözlü tartışmadan sonra Oliver “Bana katılmanı istiyorum.” der ve Dig “Hayır sen suçlusun, katilsin birde” diyerek mekândan uzaklaşır.

Televizyonlarda karısını öldüren Peter Declan hakkında haberler dolaşmaktadır. Hiçbir bahanesi yok ve tüm kanıtlar onu gösteriyor. Ancak Oliver bir şey fark eder. Declan’ın karısı Camille, Jason Brodeur adına çalışmaktadır. Jason ise Oliver’ın elindeki listededir.

O akşam Oliver bir arkadaşının yanına uğrar fakat Arrow kıyafetleriyle. Arkadaşı Laurel’dır. Laurel ona silah doğrultur ama vurmaz ve geri kaçılması gerektiğini söyler. Arrow yavaşça yaklaşır ve ona Peter Declan’ın suçsuz olduğundan bahseder ve karısını öldürmek zorunda kaldığını söyler. Laurel silahını yavaşça indirir. Arrowİkimizin de yardıma ihtiyacı var. Çünkü masum birini kurtarmak için elinden geleni yapacağını biliyorum.” der ve ayrılır.

arrow laurel ilk sahne

Laurel ertesi gün Peter ile görüşür ve babasına konuştuklarını ardından aklından geçenleri anlatır. Ancak elde hiçbir şey yoktur. Tek bildikleri Peter’ın karısının Jason Brodeur ile çalıştığıdır. Bu sırada Oliver yeni koruması ile birlikte Diggle’ın baldızının mekânına Dig ile konuşmaya gider. Dig’e dün akşamki teklifini düşünüp düşünmediğini sorar. Dig hala daha olumlu bakmaz. Ardından Oliver babasının listesini gösterip babasının nasıl öldüğünü anlatır. Tekrardan teklifini sorar ve “Ben ailemin hatalarını düzeltmek için uğraşıyorum. Sanırım Andy’i vuran kişi asla bulunamadı.” der ve Dig “Sakın Andy’i bu işe karıştırma!” der. Ardından Oliver, Andy’i vuran kurşunun kürar ile bulandığını söyleyip “Hani dün akşam benim öldürdüğüm adamın stili gibi.” der ve Dig’e katili öldürdüğünü ima eder. Sonrasında bunu düşünmek için ona yine zaman verir.

Aynı akşam Laurel ve Arrow yeniden buluşur. Laurel, Peter Declan hakkında elinde olanları Arrow’a sunar. Camilla’nın denetmeni olan Matt Istook’tan şüphelenmektedirler ama Camilla onunla hiçbir şey konuşmadığına herkesi inandırmıştır. Laurel “Gerçekten inandırıcı birisi çünkü hem mahkeme hem de jüriyi inandırdı.” der ve Arrow “O zaman Matt Istook, benimle konuşsun bakalım!” diyerek ayrılır.

Geç saatlerde şirketten çıkan Matt kafasına bayıltıcı bir ok yiyerek gözlerini bir tren rayında açar. Arrow ona Camilla ile ne konuştuğunu sorar ve eğer cevap vermezsen öleceğini anlatır. Matt ise hemen her şeyi anlatır ve “… benimle konuşmadığımı polise söylememi istedi. Ama onun ölümüyle kesinlikle bir alakam yok…” der. Son olarak Matt bir dosyayı eğer onu bırakırsa Arrow’a vereceğini söyler ama Arrow bunu duyunca yavaşça gitmeye başlar. Matt korkudan dosyanın yerini de söyler ve kurtulur.

arrow matt istook

Laurel ertesi gün Arrow’un ona verdiği kanıt dosyasını kanun mahkemesine götürür ve idam kararının ertelenmesini ister. Ancak karşısındaki kişi “Maalesef biz adalet mahkemesi değil, kanun mahkemesiyiz. Bu dosya idam emrini değiştirecek bir kanıt değil.” der ve tam bu sırada içeri Jason Brodeur girer. Laurel odadan çıkarken onun karşısına gelir ve gözlerinin içine bakarak “Ne olursa olsun peşini bırakmayacağım, bir açığını buldum.” der.

Laurel akşam olduğunda yeniden Arrow ile konuşarak “Jason’dan imzalı bir itiraf olmadığı sürece hiçbir şekilde Matt kurtulamaz.” der ve ardından Arrow “Tamam onu almaya gidiyorum.” deyip ayrılır. Kısa bir süre sonra Arrow, Jason’un yanındadır ve ona “Peter Declan’ın karısını öldürdüğünü itiraf edeceksin.” der. Jason ise bunu kabul etmez ve anında eline bir ok yer. Tam bu sırada telefonu çalar. Arayan kişi 1 saat içerinde Peter’ın öldürüleceğini söyler.

arrow jason brodeur

Laurel, Peter’ın yanındadır. Ancak tam ifadesi alınırken elektrikler kesilir ve tüm hapishane kapıları açılır. Bu sırada Peter ve Laurel kaçmaya başlarlar. Ardından tam kaçarlarken Oliver polis kostümüyle onları kurtarmaya gelir. Oliver’a bir kaçak yumruk atarak yere yıkar. Sonra Laurel’ı yakalayarak boğmaya başlar. Bunu gören Oliver adamı öldüresiye döver ve Laurel’ı önemsediğini gösterir. Sonra içeri polisler dolar ve Oliver yavaşça mekândan ayrılır.

Quentin ofisine getirdiği güvenlik kameralarıyla uğraşan adama Robin Hood’a benzeyen birisini görüp görmediğini sorar. Ancak hiçbir şey yoktur fakat hemen kısa bir süre sonra Oliver’ın çöp kutusundan kıyafetlerini aldığını görür. İşte bu Quentin’in Oliver’dan şüphelenmesinin başladığını gösterir.

Moira her bölüm olduğu gibi yine bir arabaya biner ve yanındaki adama “Yine ne oldu?” diye sorar. Adam elindeki Arrow resmini Moira’ya verir ve kadın “Günümüzün Robin Hood’u işte.” der. Ama adam sırayla tüm öldürülenleri söyler ve kadında fark eder ki bir bağlantı vardır. İşte o bağlantı Robert’ın yani Oliver’ın babasının listesidir.

arrow bölüm 4 moira

Oliver ise evde Dig ile karşılaşır ve pozisyonu kabul edip etmediğini sorar. Dig herkese yardım etmenin iyi bir fikir olduğunu söyler ancak asla Oliver’a korumacılık yapmayacağını söyler. Oliver ise kendisinin bir korumaya ihtiyacı olmadığını iletir. DigSana kim olduğunu hatırlatacak birine ihtiyacın var, kime dönüştüğüne değil.” El sıkışırlar. Tam bu sırada içeri Quentin ve polisler girip şu sözleri söylerler.

Oliver Queen, tutuklusun.”

Diğer bölümde görüşmek üzere,

Emrecan Özkan

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye - sesli chat