Dizi ÖzetiYabancı Dizi Haberleri

Arrow 1. Sezon 5. Bölüm Dizi Özeti

Yalan söylerken bu kadar inandırıcı olabilmeyi bu adam ne zaman öğrendi?

Bildiğimiz gibi önceki bölümün sonunda Oliver tutuklanmıştı. Quentin bu bölümde ondan ifade alarak olayları devam ettirir. Oliver ne kadar itiraz etse de Quentin ona açık artırma binasında gördüğü kamera kayıtlarını anlatır. Oliver bulduğu çantanın katile ait olduğunu düşünüp evine götürdüğünü söyler. Quentin ise “Neden evinde bulamıyoruz? Aynı zamanda daha önceden yaptığınız partinin tam Adam Hunt’ın ofisinin karşısında olmasına ne demeli?” bunların hepsi birleştiğinde, kanıta dönüşürler.

Hemen bu sıralarda Oliver’ın ailesi sorguyu yarıda bölerler ve Quentin’e “Avukatı gelmeden konuşmasını istemiyoruz.” derler. Quentin kabullenmek zorundadır. Oliver annesine avukat olarak Laurel’ı istediğini söyler. Annesi ise normal olarak “Onun böyle bir durumda etkili olacağını pek sanmıyorum.” diyerek geçiştirir. “Laurel benim öyle bir adam olmadığımı bilen tanıdığım en iyi kişilerden birisi.” Bu durumda ailesi kabullenir ve Laurel çağırılır.

arrow laurel avukat

Moira, Laurel’a durumu açıkladığında maalesef Laurel olumlu bakmaz çünkü daha önce hiç bağı olan birisini savunmadığını söyler. Bu bize açıklıyor ki eğer dava olumsuz sonuçlanırsa kendini suçlu hissedecektir. Moira bunu anlayışla karşılar ve ondan özür dileyerek ofislerinden ayrılır.

Mahkeme zamanı hâkim Oliver’a “Senin avukatın nerede?” diye sorduğunda “Ben kendimi temsil edeceğim.” der. Ardından “Masumum.” diyerek savunmasını bitirir. Tam bu sırada içeri Laurel Lance girer ve bir anda Oliver’ı savunmaya başlar. Herkes şaşkındır. Kısaca Laurel, Oliver’ı savunur ve Oliver’ın ev hapsine razı olduğunu söyleyip kefalet ödemesinin mümkün olduğunu söyler. Hâkim kabul eder ve 20 milyon dolar kefalet kararlaştırılır. Oliver ise Laurel’a güvendiğini “Beni koruyacağını çok iyi biliyordum.” diyerek belirtir.

Laurel ile babası evde normal olarak Oliver konusunda tartışırlar. Babası “Sen Sarah’ı öldüren adamı savundun.” der ve Laurel “O Sarah’ı öldürmedi, o mankenlerle çıkar, araba kazaları yapar ama insan öldürmez.” der. Laurel kısaca babasının Oliver’dan nefret ettiğini, Arrow’dan nefret ettiğini ve ikisinin de aynı kişi çıkmasını çok istediğini belirtir.

arrow quentin kavga

Oliver odasında işleriyle uğraşırken Dig içeri girer ve hesap sorar. Oliver ise hepsinin planlı olduğunu ve şehre geldiği gibi Arrow’un ortaya çıkması arasında illaki birilerinin bağlantı kuracağını bildiğini söyler. Bundan sonra ise görevinin her şeyden önce geldiğini belirterek ona yeni kurbanı olan Leo Mueller’i gösterir. Kendisi bir Alman silah dağıtıcısıdır. Yüze varan silahı çalmakla şüphelenilmektedir. Dig ona ev hapsinde olduğunu söylese de Oliver, Dig’ten sadece teslimatın nerede olduğunu öğrenmesini ister. Kısacası Dig’in Leo’yu takip etmesini ister.

Oliver ve Laurel, Quentin ile dava hakkında konuşmaya giderler. Quentin’in avukatı “Oliver’ın ev hapsini iptal etmemiz koşulunda süresi belirsiz bir süre ile akıl hastanesinde kalmasına karar veririz.” Kısaca Oliver’ın deli raporu olduğunu varsayarız der. Ancak Oliver kabul etmez ve yalan makinesine girmeyi göze alır. Yalan makineleri söylenen kelimeler sırasında kalp atışının hızındaki değişimi görür. Bu sayede yalan söylenilip söylenilmediği anlaşılır.

Oliver makineye bağlanmıştır. Sırayla tüm sorular gelir. Ama Oliver’a Arrow olup olmadığı sorulduğunda hayır demiştir ve makine hiçbir problem çıkarmamıştır. Birçok soru geldikten sonra en son Quentin “Hiç birisini öldürdün mü?” diye sorar ve Oliver “Evet, kızını o yata binmesini istediğimde öldürmüştüm. Kızını öldürdüm.” der ve salondan ayrılır.

arrow quentin yalan

Akşam parti sırasında Quentin ve arkadaşları oradadır. Oliver partinin muhteşem olmasını ister ve Dig ile yukarı kata çıkarlar. Dig, Oliver’a her şeyi anlatır ve ne yapacağını söyler. Oliver ise ona Arrow’un dışarıda o işi durduracağını belirtir. Dig ilk baş anlayamaz ama en sonunda kostümü kendisinin giyeceğini fark eder. Bunu ilk baş kabul etmez ama sonrasında olumlu karşılar. Bu sayede Arrow dışarıda dolaşırken Oliver evinde partisini yapmakta bilinecektir. Bu sayede Oliver’a karşı olan tüm güvensizlikler sona erecek.

Oliver, Dig’i uğurladıktan sonra aşağı iner ve Laurel ile karşılaşır. Laurel onunla konuşmak için sessiz bir yer ister ve yukarı kata çıkarlar. Laurel “Bugün babamın yaptıklarından dolayı üzgünüm. Ailevi problemlerime o kadar odaklanmışım ki senin neler yaşadığını fark etmemişim. Yaralarını görebilir miyim?” der üzgün bir şekilde. Oliver tüm yaralarını gösterdikten sonra Laurel ağlamaya başlar. Birbirlerini öperler.

arrow laurel öpme

Oliver’a bu sırada suikast girişimi yapılmaktadır. Kapısına garson kılığında elinde silah olan birisi gelir ve kapıyı açmasını ister. Oliver habersiz bir şekilde açar silahlı adamı gördükten sonra hemen kapışmaya başlarlar. Oliver tam savunmasız düştüğü anda garson elindeki silahla onu vurmaya kalkar ancak Quentin yetişir ve garsona ateş eder. Quentin bu sırada Arrow’un şehrin öteki tarafında bir saldırıya karıştığını söyleyerek Oliver’ın bilekliğini kendi elleriyle çıkarır ve evden defolup gider.

Bölümün sonunda ise Leo Muelller’in silahları satacağı yeri basar ve tüm düşmanları hallettikten sonra adamın karşısına çıkıp şu cümleyi söyler.

“Leo Mueller, bu şehri hayal kırıklığına uğrattın.”

Diğer bölümde görüşmek üzere,

Emrecan Özkan

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye