Dizi ÖzetiYabancı Dizi Haberleri

Arrow 1. Sezon 6. Bölüm Dizi Özeti

“Babam hatalarını düzeltmem için öldü, ona ihanet etmeyeceğim.”

Bölüm bir banka soygunu ile başlar. Bankada bulunan rehinelerden birisi polistir ve soyguncular o polisi öldürürler. Ardından kasanın bulunduğu bölmeden yer altına bir delik açarak oradan kaçarlar. Diggle, Oliver’a bu adamları gösterir ve yaptıkları suçları anlatır ancak Oliver dinlemez ve görevinin bu olmadığını söyler. Oliver’ın tek yapacağı şey sokak suçlularını toplamak değil bunların kaynağını halletmektir.

Diggle ise polis memurunu muhteşem bir hastaneye en iyi doktorların yanına götürür. Bunu Oliver’a söyler ve Oliver mekâna geldiğinde polis memurunun karısını görür. Karısı olanlar hakkında çok mutludur ve Oliver’a binlerce kez teşekkür eder. Bu Oliver’ın çok hoşuna gider ve banka soyguncularını yakalamaya karar verir. Dig ise bu olaya çok sevinir.

arrow banka soyguncusu

Oliver polis merkezine gider ve olay hakkındaki tüm kanıtları flash belleğine aktardıktan sonra araştırmaya koyulur. Öncelikle soygundaki adama yumruk attığında adamın yüzündeki çıkan izden soyguncunun bir lisede olduğunu fark ederler. Ardından bu lisedeki kilo ve yaşlara bakarak Kyle Reston adından birisine ulaşırlar. Daha derin bir araştırma yaptıklarında ise aslında bankanın içerisinde adamları olduğunu fark ederler. Çünkü dışarı çıkan 9 adam 13 kadın varken içeride ise 9 adam 14 kadın vardır.

Dig, Oliver’a yeni bir soygun olduğunu haber verir ve bankanın hemen altında bir su arıtma tesisi olduğunu söyler. Tabii ki soyguncular buradan kaçacaklardır. Oliver ve Dig hemen o arıtma tesisine girer ve adamların çaldıkları parayı kurtarırlar ancak soygunculara bir şey yapmazlar. Polisler geldiklerinde ise Oliver ortadan kaybolur.

arrow soyguncu tesis

Oliver soyguncuların kaynağı olan Derek Reston’un yanına gider. Bir bardadır. Kendisi Oliver’ın babasının ortaklarından birisi yüzünden işten atılmış ve evi alınmıştır ki bu yüzden soygunculuğa başlamışlardır. Oliver kendisine ortak yönleri olduğunu söyler ve Queen şirketinde iş teklif eder. Karşı taraf kabul etmeyince ona bir kart verir ve cebine dinleme cihazı atar. Sonrasında ise mekâna gider.

Oliver, Derek’in cebine koyduğu cihazdan ses kayıtlarını dinlediğinde son bir soygun olacağını ve mekânı öğrenir. Dig ile birlikte hazırlanırlar ve mekâna giderler. Soyguncular korumayı hallettikten sonra paraları toplamaya başlarlar. Dışarıda ise minibüs hazırda beklemektedir. Tam bu sırada Arrow mekâna girer ve Kyle Reston ile bire bir kapışırlar. Bu sırada Derek paraları toplamaktadır. Bayılttıkları koruma uyanır ve Arrow’a yardım eder. Derek’i pompalı ile vurur ve Derek, Oliver’ı görerek ölür.

Son olarak ise Oliver annesinden yaptıklarından dolayı özür diler ve ona “Aç mısın?” diye sorup Dig’in mekânına götürür ve hamburger yedirir. Moira “Carter muhtemelen en iyi burgercinin nerede olduğunu bilmiyordur.” der ve Oliver ise “Oh, demek ondan bir konuda iyiyim.” der. Moira ise:

Hayır, her konuda iyisin.

Diğer bölümde görüşmek üzere,

Emrecan Özkan

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye