Dizi ÖzetiYabancı Dizi Haberleri

Arrow 1. Sezon 7. Bölüm Dizi Özeti

Adalet bazen intikamdır…

Bölüm başladığında Oliver annesinin şirketinin önüne gider ve onunla yemek yemek için motoruyla orada bekler. Moira bir iş adamı ile konuşmaktadır. Tam bu sırada uzaktan bir motorlu elinde silahla Moira’ya yaklaşır ve Oliver bunu görür. Herkese eğilmesini söyledikten sonra Moira’nın konuştuğu iş adamı Moira’yı kurşunlardan korur ve kendisi ölür. Oliver hemen annesinin yanına gidip iyi olup olmadığını sorar. Sonrasında ise hemen motorlunun peşinden koşmaya başlar. Tam yetişecekken izini kaybeder.

Oliver kendi mekânına gittiğinde her şeyi çoktan araştırmıştı. Asıl hedef annesi değil yanındaki iş adamı Paul Copani’ydi. Tam vuruldukları anda bir anlaşma yapmaya çalışıyorlardı. Copani, Frank Bartinelli yani mafya babası ile çalışmaktadır. Oliver ise “Eğer bu adamı bulabilirsem bil ki onu öldüreceğim.” der.

arrow diggle oliver suikast

O akşam Oliver, Bartinelli’nin evine gider ve oturma odasına geçerler. Tam bu sırada iş arkadaşı Nick Salvati ile tanışırlar. Frank annesi hakkında üzgün olduğunu söyleyince Oliver’da Paul hakkında üzgün olduğunu söyler. Frank’in amacı Queen Holding’in uygulamalı bilimler bölümünü satın almaktır. Oliver ise ona vereceğini söyler. Tam bu sırada odaya Frank’in kızı Helena girer. Helena aynı zamanda Paul’u öldüren motorludur. Bu sırada Frank’in bir toplantısı çıkar ve Oliver boşta kalır. Frank ise Helena’nın Oliver ile yemeğe çıkması gerektiğini düşünür çünkü işler böyle ilerler.

Frank aslında toplantı yerine önceki bölümlerden Chien Na Wei ile konuşmaya gitmiştir. Chien, Frank’e “Adamlarına yapılan saldırılardan biz sorumlu değiliz.” der ve Frank karşılık olarak “Eğer adamlarıma bir saldırı daha olursa, peşinize düşerim.” der ve toplantı sona erer.

Oliver, Helena ile yemek ortasında iken Dig arar ve oradan çıkmasını söyler. Helena’ya durumu açıklar ve ayrılır. Dig, Oliver’ı Salvati konusunda uyarır ve Russo’ya dikkat etmesini ister. Russo, Helena ile birlikte yemek yedikleri restoranın sahibidir. Tam bu sırada Salvati restorana girer ve Russo’dan harç ister. Olumsuz karşıladığında ise Salvati “Parmaklarını kırın!” der ve bu sırada Arrow mekâna gelir aynı anda Helena’da mekândadır. Oramı dağıtırlar ve birbirleriyle kapışırlar. En son Oliver hızlı hamlesiyle Helena’nın kafasındaki kaskı çıkarır ve gerçekleri görür.

arrow helena

Dig ile bu konuyu mekânında tartışırlar. Ancak Oliver garip bir şekilde o kızın bunları yapmak için nedenleri olduğunu söyler ve kötü tarafı savunur. Dig onun aklını başına getirmeyi dener ancak Oliver “Ne yaptığımı biliyorum.” der ve Dig mekândan ayrılır.

Gece yarısı Oliver, Helena’nın yanına gider ve onunla konuşur. Tam Helena, Oliver’a “Benden uzak durmalısın.” dediğinde Nick’ler gelir, Helena ve Oliver’ı yakalarlar. İkisi de bir sandalyede oturtulup elleri bağlıdır. Nick, Helena’yı sürekli suçlar ve nişanlısının FBI ile konuştuğunu ve kanıt topladığını söyler. Helena ise “Oysaki tüm her şeyi ben yapıyordum. O suçlu değildi.” der ve kendisinin kanıt topladığını söyler. Oliver bunların hepsini dinlemektedir. Tam Helena’ya silah doğrultulduğunda Oliver elini çözer ve Nick’e saldırır. Küçük bir kargaşa yaşanır. En sonunda Helena, Nick’i boğazını kırarak öldürür ve bunu Oliver görür. Son olarak “Kimse sırrımı bilmemeli.” der.

Bu sırada eve Walter gelmiştir ve Moira’ya “Seni özlediğim için geldim yaralandığın için değil.” der. Thea abisinden özür diler ve Oliver son olarak Helena’nın evine girer. Helena Oliver’ın dövüş stilinden ve gözlerinden onun Arrow olduğunu çoktan anlamıştır. Oliver ona yaptığının adalet olmadığını bir intikam olduğunu söyler. Helena ise “Adalet bazen intikamdır.” der ve ağlamaya başlar. Neden ağladığını sorduğunda ise Helena şunları söyler ve öpüşmeye başlarlar.

arrow helena öpüşme

Belki de uzun zamandır nefretimin arkasında saklandığımdan dolayıdır.”

Diğer bölümde görüşmek üzere,

Emrecan Özkan

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye