Dizi ÖzetiYabancı Dizi Haberleri

Arrow 1. Sezon 8. Bölüm Dizi Özeti

İntikam uğruna kendi babanızı öldürür müydünüz?

Bölüm başladığında Helena, Chien Na Wei’ye silah tutmaktadır. Ancak karşı taraf Helena’yı görmemektedir. Tam vuracakken Arrow gelip onun dengesini bozar ve kargaşa çıkar. Sonra kurtulduklarında Oliver hesap sorar ve Helena “Onlar Triad’lerin başkanıydı. Triad’le ilgili olan herkesi öldürmeye çalışıyorum.” der. Oliver tekrar ve tekrar “Senin yaptığın adalet değil, sana göstereceğim.” der.

arrow helena yay

Oliver, Helena’yı Dig’in mekânına götürür ve ona bir teklif yapar. Kimseye zarar vermeden babasının organizasyonunu kökten halledecek bir teklif. Ancak Helena’nın hoşuna gitmez ve her şey için teşekkür edip mekândan ayrılır. Ardından Oliver kendi mekânına gider ve Dig ondan hesap sorar. Bir mekânda Salvatori’nin ve adamlarının boynunun kırıldığını söyler. Oliver ise “Arrow’un kim olduğunu biliyor.” der. Helena’nın hikâyesini ve neden bunları yaptığını anlatır. Dig ise “Ne olursa olsun o kötü birisi.” dedikten sonra Oliver “Onu kurtarmayı denemeliyim, ne olursa olsun.” der ve ayrılır.

Oliver, Helana’nın evine gider ve onu alıp Sara’nın olduğu mezarlığa götürür. Ona her şeyi anlatır ve yaptığı hatayı anlatır. Helena gerçekten kendisini çok yakın hisseder ve ona içini açmak istediğini söyler. Oliver ve Helena birbirleriyle çok yakınlaşırlar. Oliver ona “Seni asla üzmem, söz veriyorum.”  der ve son bulur.

arrow helena ev

Oliver, Helena’yı kendi mekânına götürür ve ona biraz yay dersi verdikten sonra babasının listesini verir. Helena, Anthony Venza’yı görür ve babası için çalıştığını söyler. Oliver ona “Kendi kurallarımla onu halledeceğiz.” der ve işlere başlarlar. Hemen Venza’nın mekânına giderler ve birlikte ona canını okuturlar. Bir kavgadan sonra polisler çağrılır ve Venza yakalanır.

Aynı akşam Helena ve Oliver akşam yemeğine bir restoranda giderler ama orada da Laurel ve Tommy ile karşılaşırlar. Tommy bu sıralarda babası yüzünden kartları bloke edilmiş ve 5 kuruş parası yoktur. Bu yüzden sürekli oturacak bir yer beklemektedirler. Oliver ise Helena’yı onlarla tanıştırdıktan sonra bizle oturmak isteyip istemediklerini sorar. Tabii ki kabul ederler ve yemek başlar. Eğlenceli gitse de sonrasında Laurel, Tommy’nin iş aradığını ve Oliver ile çalışıp çalışamayacağını sorar. Tommy’nin gururu incinir ve çok kızıp mekândan ayrılır. Tam bu sıralarda ise Helena, Laurel’ın eskiden Oliver ile ilişkisi olduğunu öğrenir. Bundan dolayı Helena’da çok sinirlenir ve “Beni çok üzdün ve söz vermiştin.” der.

arrow helena mezar

Helena o sinirle gidip Triad’lerin başkanlarından birisini öldürür ve hemen sonra Arrow mekâna gelip savaş olacağını anlar. Bu sırada Triad’lerin içerisinde bir karışıklık meydana gelmektedir. Zhishan adındaki başkanın vurulması kötü bir savaşa yol açacaktır. Frank Bertinelli’nin evine Chien Na Wei tarafından suikast düzenlenir ve herkes teker teker öldürülür. Tam Chien Na Wei, Frank’i öldürecekken Arrow gelir ve onu kurtarıp Chien Na Wei’yi ok ile vurur. Frank’e kaçmasını söyler.

Frank kaçarken Helena gelip onu bir ok ile vurur ve Frank yere düşer. Sonrasında Helena her şeyi kendisinin yaptığını ve intikamını alıyor olduğunu söyler. Tam babasını öldürecekken Arrow, Frank’i kurtarır ve Helena ile dövüşürler. Bu sırada Frank yerden Helena’nın yayını alır ve Helena’ya vurur. Helena yere düşer. Oliver onu alır ve kendi mekânına götürür. Ona mekânında yaptığı yanlışı anlatır, babasını öldürmenin ne kadar kötü olduğunu anlatır. Helena bunu anlamak istemez ve sırtını çevirip Starling City’den uzaklaşır.

Diğer bölümde görüşmek üzere,

Emrecan Özkan

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Yunanistan nakliye - sesli chat