Dizi ÖzetiİncelemeYabancı Dizi Haberleri

Arrow 1. Sezon 9. Bölüm Dizi Özeti

Sadece her şeyin iyi olmasını isteyen bir adam…

Bölüm başladığında Adam Hunt’ın evinde Arrow kıyafetli birisi vardır. Adam “Ne oldu elimde kalanları da almaya karar mı verdin?” der ve Arrow kılıklı başka birisi tarafında oklar ile öldürülür. Bu sırada Oliver’ın evinde bir parti düzenlenmektedir ve Moira bütün zengin iş adamlarını malikâneye davet etmiştir. Hepsi yemek yerlerken Adam Hunt’ın haberini alırlar ve Oliver çok şaşırır çünkü kendisi öldürmemiştir. Ortada bir taklitçi vardır.

Oliver aynı akşam Dig ile bu taklitçi konusunu tartışırlar. Oliver “Eğer oklardan birisini alabilseydim adamın nereden o okları aldığını öğrenebilirdim. Bu yüzden şimdi polisi arayacağım.” der ve Quentin’in ofisine özel bir telefon gönderir. Sonrasında o telefonu arayarak Quentin ile konuşur ve oklardan birisini ister. Quentin olumsuz yaklaşsa da başka şansı yoktur. Tekrardan arayacaktır.

Bu arada taklitçi Nelson Ravich adında birisini daha öldürür. Nelson ölmeden önce birisiyle konuşmaktadır ve 70 milyon doların canından daha değerli olmadığını belirtir tam bu sırada ok yer. Quentin olay yerine yanında yüksek rütbeli bir komiser ile gelir. Komiser ona “Bunu yapanı Arrow olduğunu basına söyle. İnsanlar seri katil sansın. Yoksa iki adamın başıboş ve rahat bir şekilde gezdiğini düşünecekler.” der. Quentin olumsuz karşılayınca görevden alınır. Sinirlenen Quentin, Arrow’u arar ve ona bir mekân söyleyip orada oklardan birisini bulacağını söyler.

Oliver oku aldıktan sonra bir el yapımı ok olduğunu anlar. Sonra bu oku küçük bir yalan ile Felicity’e verir ve araştırmasını ister. Smoak oku araştırır ve Oliver’a bir adres verir. Okların buradaki adresten topluca alındığını söyler. Oliver teşekkür eder ve oradan ayrılır. Ardından mekâna gider ve ortada bir ok görür. Sonra bir anda arkadaki kapı kapanır. Ardından bir düzenek çalışmaya başlar ve patlayıcı olduğunu fark eder. Sonra kapıya doğru koşar ve son anda kurtulur. Biri ona tuzak kurmuştur.

arrow taklitçi

Oliver Noel partisindeyken Dig onu çağırır ve kendi odalarına gidip televizyonu açarlar. Televizyonda taklitçinin birtakım insanı rehine aldığı söylenmekte ve Arrow’un yanına gelmediği her saat başına bir rehineyi öldüreceğini söylemektedir. Akşam olduğunda Arrow mekâna gider ve tüm rehineleri kurtarır sonrasında ise taklitçi ile karşılaşıp kapışmaya başlarlar. Taklitçi iki tane okunu Arrow’un sırtına saplar ve tam yüzünü göreceği zaman Oliver taklitçiyi bıçaklar ve mekândan kaçar. Dig’i telsizle arar ve “Yardım et.” deyip bayılır.

Uyandığında Dig onu hastaneye getirmiştir ve ailesine motor kazası geçirdiğini söylemiştir. Oliver’ın 3 kaburga kemiği oklardan dolayı kırılmıştır fakat şu an daha iyidir. Bu sırada taklitçi ise kendi mekânına gitmiştir ve maskesini çıkartır.

arrow dig hastane

Taklitçi aslında Tommy’nin babasıdır.

Diğer bölümde görüşmek üzere,

Emrecan Özkan

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Yunanistan nakliye - sesli chat