Yabancı Dizi Önerileri

Banshee’yi Seveceksiniz

3 sezonu 10, son sezonu ise 8 bölümden oluşan Banshee, heyecan ve gerilim sevenlerin zevkle takip edebileceği dizilerden. Özellikle diziyi yeni izleyecek kişilerin, 1. Sezonu benim gibi başından kalkmadan bitirmesi olağan bir durum.
Banshee, kasabaya yeni atanmış Şerif, Lucas ve 2 kişinin bir barda karşılaşmasıyla başlıyor. Şerif ve Lucas’ın şansı olsa gerek, kasabadaki ilk gününü geçiren ikilinin oturduğu bara 3 tane soyguncu geliyor. Normal olarak kurşunlar havada uçuşuyor ve şerif bu sırada ölüyor. Lucas ve diğerleri, talihsiz şerifi tam gömerken, birden telefon sesi duyuluyor. O anda biz bir şeyler olacağını anlıyoruz. Dizi de bizi çok bekletmiyor neyse ki… Şerifin çalan telefonunu “Ben Şerif” diye açan Lucas, mücevher hırsızlığından kendi Şerif Lucas Hood olarak terfi ettiriyor..

Banshee lydia
Kasaba ise kanunsuzluğu ile nam salmış. Motosikletli çetelerden Kızılderililere, mafyadan kötülükte lisans yapmış ilginç insanlara kadar her türlü yasa dışı oluşum var. Tabi, tüm bu karmaşıklık içinde mücadele eden bir de esas oğlan Lucas…
Kanunsuzluğa ve kasabanın sert havasına alışan Şerif Hodd, kendini farklı bir mücadele içinde buluyor. Ancak bir yerlerde Bay Tavşana adıyla bilinen ve biraz sıkıntılı bir tip olan “patron” daha vardır. O da 15 sene önce pırlantalarını çalan ikiliyi bulmaya çalışır (Carrie ve Lucas).
İlerleyen bölümler için de şunu söylemek gerekir ki; diziyi birkaç bölüm izledikten sonra Lucas’ın sevişme sahneleri normal karşılanmaya başlıyor. Bu konularda hızlı olan mücevher hırsızımız (aslında artık Şerif), geriye kalan zamanında da aksiyondan geri kalmıyor. Özellikle o aksiyon içinde çekilen dövüş sahneleri çok ustaca. Bu arada baş kahramanın neredeyse her bölüm 2-3 kişi bir temiz dövdüğüne de belirtelim.
Kısaca; aşk, gerilim ve aksiyon seven herkesin bu diziye göz atmasını öneririz.
Dizi izlerken zamanın nasıl geçtiğini bilmeyeceksiniz. Eğer evde sıkılıyorsanız ve tek başınıza bu diziyi seyredecek iseniz yapmanız gereken en iyi şey, bilgisayarınızı televizyona bağlamak ve bu diziyi büyük bir ekranda seyretmek. Tabi bu kadar yorulmanıza gerek yok diziyi indirip usb bellekle veya akıllı televizyonunuz varsa direk televizyon üzerinden nete bağlanıp diziyi seyredebilirsiniz…

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye