Dram DizileriGerilim DizileriYabancı Dizi Önerileri

Bashar Momin Dizi Konusu – IMDb Puanı : 8.1

4 Mart 2012 tarihinde başlayıp 8 Kasım 2012 tarihinde biten dizinin toplam bölüm sayısı otuz ikidir.

Yönetmeni Syed Ali Raza Usama olan Pakistan yapımı dizi en yüksek bütçeli dizi olmakla kalmayıp Türkiye’de de en çok sevilen Pakistan dizileri arasında yer alıyor.

Başrollerinin ;

  • Ushna Shah
  • Faisal Qureshi
  • Sami Khan
  • Yasir Mazhar
  • Ushna Shah
  • Maheen Khalid

paylaştığı dizi ana karakterinin kötü hatta çok kötü olduğu nadir dizilerdendir.

Rudaba, babasının en yakın arkadaşının oğlu Buland Bakhtiar ile nişanlı masum bir kızdır. Bir gün Rudaba’nın babası ve gelecekteki kayın babası soyguna uğrar ve olay yerinde öldürülürler. Rudaba artık yalnızdır. Ağabeyi ve hiç görmediği nişanlısı dışında kimsesi kalmamıştır. Bu sebeple babasının anılarıyla dolu evini terkedip, ağabeyinin ve yengesinin yanına taşınır.
Başına geleceklerden habersiz, Bashar Momin’e giden yolda ilk adımı atmış bulunur.

Bashar, para aklamayla zenginleşmiş Pakistan’ın en ünlü iş adamlarındandır. İki kız kardeşine aşırı düşkün olup özellikle bekar kız kardeşi Tayyaba için yapmayacağı hiçbir şey yoktur. Bencilliğin , kibrin vücut bulmuş hali olan Bashar’ın gözünde, ailesinin mutluluğu için geriye kalan insanlar sadece bir piyondur.


Rudaba, ağabeyi ve yengesi yurtdışına gidince Bashar’ın evine geçici süreliğine yerleşmek zorunda kalmıştır. Bashar’ın kendisine olan ilgisini farketmez aksine Bashar’ın sert üslubu ve tavırlarından çekinir ve ondan olabildiğince uzaklaşmaya çalışır. Babasının acısını içinde yaşayıp, ağabeyinin yolunu gözlerken sığıntı gibi yaşadığı evde ona umut ışığı yanar.

Hiç görmediği nişanlısı Buland,Amerika’dan döner. Ve Buland ve Rudaba’nın aşkı başlar.
Ama ne yazık ki Bashar’ın çok değer verdiği kız kardeşi Tayyaba’da Buland’a aşık olur.
İşte Bashar şimdi kınından kılıcını çıkarır.Kız kardeşinin Buland’a olan aşkını görmezden gelemez bu yüzden nişanlı çifti ayırıp Tayyaba ve Buland’ı evlendirmek ister.

Kıskançlık, sevgi, nefret, romantizm ve gerilimin hat safhada olduğu bu diziyi sinir sistemine güvenenlere tavsiye ederim.

Behiye Ayyıldız

Üniversite mezunu, araştırmacı, paylaşımcı ve yabancı dizi hayranı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye