Yabancı Dizi Haberleri

Bates Motel’de Heyecanlar Dorukta

Bates Model dizisi finale yaklaşırken dizide heyecan dorukta. Dizide her bölüm final için ayrı bir fikir veriyor. Dizi senaristini tebrik etmek isteriz. Dizi gerçekten çok etkileyici ve akıcı bir şekilde buralara kadar gelen kaliteli bir yapım. Son bölümde yaşananlar ise şu şekilde:
Yeni bölümde Norman daha şiddetli ataklar görmeye başlıyor bu bölümde. Norman’ın gençlik yılları da asla normal geçmemişti zaten. Norma’ya dönüştüğü zamanlar çok daha kötü bir kişilik olarak karşımıza çıkıyor. Dayısını yaralayıp zincirliyor ve bunu o yapmamış gibi yatağında huzurla uyuyor. Bunun sebebi olarak Ying-Yang felsefesine annesinin ölümü sonrası ne yapacağını şaşıran bir oğulun davranışları bunlar şeklinde düşünülebiliyor. Norman tam bir kötü karakter olarak bu bölümde yerini alıyor anlayacağınız.
Alex ise çok hızlı bir kaçış planı yapıyor. Planının büyük kısmını da uygulayabiliyor. Benim fikrim Norman ile final öncesi kapışmaları. Norman’ın küçük düşmanlarından final öncesi kurtulup finalde daha farklı neler yapabildiğini izlemek isterim.
Caleb daha önceleri affedilmesi zor şeyler yapsa da bodrum katında yaşadıkları gördüğü rüya kardeşi Norman’ı ne kadar sevdiğinin göstergesi oluyor. Tabi ki tecavüz affedilemez bölüm sonundaki kaçmaya çalışırken ölümü hem hüznü hem de nefreti beraber yaşattı seyircilere.
Chich tarafı farklı bir durumda. Norman ve Norman’ın yaşanmış hikayesinden bir roman yazmayı planlayan Chick başına henüz bir bela açmasa da bence tehlikeli sularda yüzüyor. İleri ki bölümlerde ona da neler olacağını merakla bekliyorum.
Bence bu bölümde en farklı gelişen karakter ise Madeleine Loomis olmuştur. Henüz tam olarak tanımadığı bir insana aile içi sorunlarını bir ,bir anlattı. Gizli kalması gereken bu önemli sırların anlatıldığı kişi ise ona aşık bir katildi. Bu anlatılanlar Sam’in sonu olabilir diye düşünürken aynı zamanda Madeleine’nin de sonu gelmiş olabileceğini aklımdan çıkaramıyorum. Eminim ki Norman’ın kötü karakteri Norma oğluna yapılanları asla affetmez, acı bir intikam alır.

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye