Aksiyon DizileriSuç DizileriYabancı Dizi Türleri

Billions Dizi Konusu– IMDB Puanı 8.4

Kaliteli dizilerle adını listelerin başına yazan Showtime bizi yepyeni bir diziyle tanıştırıyor. Homeland dizisinden tanıdığımız Damian Lewis , Oscar ödüllü Paul Giamatti’nin başrolleri çektiği filmde Brian Koppelman, David Levien, Andrew Ross Sorkin yapımcılığı üstlenirken, yönetmen koltuğunda da Limitless ve Divergent filmlerinden tanıdığımız Neil Burger var.
Dizinin konusu ise;
Zengin yatırımcı Bobbby Axelrod, hırslı kişiliğiyle ve birazda şansın yaver gitmesiyle milyarder olur. Şirketini daima kar yapmaya yönelik yönetir. Milyarder olduğundan hem zorda olanlara yardım eder, hem de kendi payına düşeni harcamaktan da çekinmez. Fakat bu çok hızlı olan yükselişi ve parasının bolluğu ve bazı şüpheli durumların iştirak etmesi ile Amerika Birleşik Devletleri New York Güney Bölge Başsavcısının Bobby’nin kirli işler yaptığı ve suçlu olabileceği şüpheleriyle peşine düşmesine sebep verir. İki zıt güç arasında büyük bir amansız savaş başlar.
Konusu ile polisiye dizisini andıran dizi oldukça ilgi çekici;
“Halkın bir nevi kahramanı Booby Axelrod gerçekten de bir suçlu mudur, yoksa başsavcı yanlış adamın mı peşindedir?”
Sanırım bu soru cevap buluncaya kadar ortalık fena karışacak gibi.Billions

Karakterler
Chuck Rhoades:
Amerikanın en iyi avukatlarından biri olan Chuck Rhoades nüfuz sahibi kariyerinin zirvesinde parlak bir geçmiş ve geleceği olan işini severek yapan bir kişidir. Ünlü milyarder Bobby Axelrod’a yaklaşarak onun özel işlerini yapması ona yeni bir dünyanın kapıları açılmış oldu. Politik ve finansal işlerin içinde geçen ardı arkası gelmeyen olaylar ile karmaşık bir hayatın içinde kendini bir anda buluverdi.
Booby Axelrod:
Milyarder bir yatırımcı olan ve adını verdiği Axelrod şirketinin sahibi olan Booby, 11 Eylül saldırılarında şirketteki tüm ortaklarını kaybedince şirketin tek sahibi olur. O gün hayatı kıl payı kurtulan Bobby ufak bir sebepten ötürü toplantıya katılmamış ve hayat bir nevi ona gülmüştü. Fakir bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldiği günden beri sürekli çalışmış ve çok para kazanmak için elinden geleni yapmış bir karakter.
“Milyarder olmak şöyle bir şey; Bir odaya girdiğin zaman herkesin neye baktığını ve kimin tam olarak ne istediğini bilirsin.”
Kanal: Showtime

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye