Dram DizileriGerilim DizileriYabancı Dizi Türleri

Black Mirror Dizi konusu – IMDb : 8.8

İngiliz dizilerinden biri olan Black Mirror dizisi 2011 yılından beri yayınlanmakta olan bir dizi olmaktadır. Genellikle İngiliz dizilerine karşı hep bir ön yargı olmaktadır. Bu ön yargıyı yıkan ve harika bir baş yapıt olan Black Mirror dizisi, IMDB puanı olarak 8.8 almıştır. Gerilim ve dram üzerine yoğunlaşmış olan dizi, Channel 4 kanalından yayınlanmakta ve internet üzerinden izlenebilmektedir. Charlie Booker tarafından oluşturulan dizinin yapımcılığını, Barney Reisz üstlenmektedir. Black Mirror dizisi, diğer gerilim ve dram türüne ait olan yabancı dizilerden farklı olmaktadır. İzleyicileri tarafından oldukça beğenilen dizide, her bölümde farklı oyuncular oynamakta ve farklı oyuncular yer almaktadır. Her bölümde ise farklı bir konu işlenmektedir.Black Mirror
Gerilim ve dram üzerinde yoğunlaşmış olmasına rağmen içerisinde bilim kurgu esintilerine de yer veren bir dizi olarak karşımıza çıkmaktadır. Black Mirror dizi konusu her bölümde değişmektedir. Çünkü dizide her bölümde farklı bir konu işlenmektedir. Lakin temel olarak Black Mirror dizi konusu, hayatımızı çevreleyen teknoloji hakkında olmaktadır. Teknolojinin bizlere getirmiş olduğu olumsuzlukları anlatan ve sanat, siyaset ve adalet konuları üzerine yoğunlaşan bir dizi olan Black Mirror dizisinde, dünyanın gidişatının ne yönde olacağı anlatılıyor. İnsan ve insanlık üzerine yapılmış olan dizinin her bölümünde farklı bir bir bölüm ve konu işlenmesi ile oldukça ilgi çekici olmaktadır. İzleyicilerini her bölümünde geren ve etkileyen diziler arasında bulunan ve en iyi gerilim dizileri arasında yer alan Black Mirror ile heyecanı sürekli hissedecek ve sizlerde gizemi çözmek isteyeceksiniz.
Her bölümünde farklı oyuncular yer aldığı için kesin olarak söylenebilecek bir dizi oyuncusu bulunmamaktadır. Black Mirror dizi oyuncuları oldukça geniş bir kitleye sahip olmaktadır. Lakin dizi bölümlerinde görmüş olduğumuz, Potter rolünde olan Rafe Sphall, Liam rolünü canlandıran Toby Kebbell, Martha rolünde gördüğümüz Hayley Atwell gibi isimler karşımıza çıkmaktadır. Dizinin her bölümünde farklı oyuncuların kullanılıyor olması, diziyi daha ilgi çekici olmakta ve izleyicilerine “Acaba bu bölümde hangi oyuncular yer alacak?” sorusunu düşündürmekte olan bir dizi olmaktadır.

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye