Aksiyon DizileriFantastik DizilerMacera DizileriYabancı Dizi Türleri

Black Sails Dizi Konusu– IMDB Puanı 8.2

4.Sezonda kaldığı yerden devam eden dizinin yapımında Transformers filminden tanıdığımız Michael Bay ismi yer alıyor. Black Sails çocukluk yıllarımızdan tanıdığımız bir kitap olan Define Adası hikayesinden 20 sene öncesini anlatmaktadır. Starz kanalında yayınlanan dizi Kaptan Flint ve tayfasının hikayesine yer vermektedir.

Dizinin başında korsanları New Proidence adasını mesken tuttuğunu görüyoruz ancak İngiliz donanmaları bu durumdan oldukça muzdarip ve bu duruma bir son vermek için korsanlarla savaşmaya başlamışlardır. Korsanların en azılısı olan Kaptan Flint ile İngiliz donanması arasında geçen hikayede tüm zamanların en hızlı ve tehlikeli adamı olan Kaptan Flint tayfası ile tüm zor şartlara rağmen İngilizlere karşı amansız bir mücadele vermektedir. Dizide bir süre sonra ekibe yeni biri katılır. Bu isim John Silver’dır. John’un elinde bir hazine haritası bulunmaktadır. Kaptan Flint bunun haberini alır almaz derhal bu hazinenin peşinden koşar. İşte Kaptan ve tayfasının başından geçen olaylar bu olay ile fitillenir. Bir çok tehlikeyle yüz yüze kalan bu ekip bir taraftan maceralara koşarken bir yandan da hayatta kalmaya çalışırlar. Bir korsan dizisi olarak dikkat çeken yapım şuan 4.sezon ile devam etmektedir. Dizi ile ilgili haberimize de göz atmanızı tavsiye ederiz.black-sails-tom-hopper-content_2James McGraw
Kaptanımız James Flint olarak ta bilinen karakter başrolü çekmektedir. Çok önceleri İngiliz kraliyet donanması kaptanı olan Flint bir takım olaylardan sonra kendini korsanlığa verir ve İngilizlerin azılı düşmanı hale gelir.
John Silver
Uzun John olarak tanınan bu karakter bir zamanlar namusuyla para kazanan kendi halinde bir denizci iken Kaptan flint ile tanışması adeta kaderini değiştirir ve kendini bir anda denizlerde bulur. Kendisini kanıtlayan uzun john ekipte önemli pozisyonlara gelmiş oldukça fırsatçı bir tipleme olarak karşımıza çıkıyor.
Charles Vane
Daha önce Ranger adlı korsan gemisinde kaptan olan bu isim bir süre sonra Flint’in ekibine katılarak ikinci kaptanlık görevini üstlenmiştir. Sinirli ve huysuz halleriyle bilinen Vane’in en iyi özelliği finansal konulardır. Oldukça başarılı olan bu karakter sürekli lider pozisyonundadır.

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye