Dram DizileriYabancı Dizi Türleri

Dallas Dizi Konusu – IMDb Puanı : 7.2

Gel gelelim tanıtımı merakla beklenen Dallas’a. Dilimizde yerleşmiş olan “Dallas gibi” deki Dallas kimmiş gelin beraber bakalım. Kimilerimizin bildiği üzere 1978-1991 yılları arası 14 sezon yayınlanmış olan bir Amerikan televizyon dizisinden bahsediyoruz. Bu dizi o yıllarda yaşamış olan yetişkin yaşlı kesimin merakla takip edip, severek izlediği bir dizi. Kimilerimiz Dallas’ın olduğu günler sokak hep boş olur hepimiz televizyonun olduğu yerlerde doluşurduk cümlesini sıklıkla işitmektedir.

Dram Türü sevenlerin daha sık olarak takip ettiği Dallas’ın oyuncu kadrosunda Josh Henderson, Jesse Metcalfe ve Jordana Brewster bulunmakta ve sık sık izleyeceğimiz karakterler bunlar. İlk sezonda 10 bölüm yayında olan dizi 20 yıl aranın ardından eski oyuncu ve karakterleri dizide barındıracak ve budallas-2012-season-1-sezonul-1-christopher-and-josh-ewing-wallpaper serüvene yeni bir imaj katılacak. TNT kanalında yayınlanan yapımın 3. Sezonu devam etmekte. Gelin dedelerimizin severek izlediği Dallas’ı biraz tanıyalım.

Dallasın gerçek bir pembe dizi olduğunu belirtmemizde fayda var ki seyredenler farkındadır tabi yeni seyredecek olanlar da farkına varacak. Genel konsepte bakıldığında Ewing soyadını taşıyan aile karmaşık entrikalı bir yaşam sürmekteler.

Ewing ailesini Dallas’ta bırakalı 20 yıl gibi uzun bir süre geçmiş. O dönemin çokları büyüyüp koca adamlar olmuş iken, eskileri de son demlerini yaşamaktadırlar. Ailenin kalesi olan Southfork arazisi yıllardır Bobby Ewing adındaki karakterin kontrolünde. Bobby, ailesine bu araziden petrol çıkarmayacağına söz vermiştir ve bu sözünde durmaktadır. Bir süre sonra evlenmiş ve kendince mutlu bir hayata kavuşmuştur.

TV tarihinin en sevilen kötü olarak nitelendirilen J.R. Ewing dizinin ilk kısımlarında rehabilitasyonda kalan birisi olarak kendisini göstermekte. Bir süre eski hayatından bağımsız yaşamaya kadar veren bu şahsın ayrıldığı eşi Sue Ellen, yıllar sonra güçlü bir iş kadınıdır ve valili için yarışmaktadır. Karakter olarak babasına aşırı benzeyen John Ross’un yaşamı babasından ayrı, anne sevgisinden uzak geçmiştir. Çocukluğunu ise Southfork’ta amcasıyla birlikte geçirmiştir. Saymış olduğumuz hayatlar Bobby’nin üvey oğlunun eve geri dönmesiyle hareketlenmeye başlıyor. Filmin konusu bu şekilde. Yabancı dizilere ilginiz varsa bu diziyi izlemenizi şiddetle öneriyoruz.

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye