Aksiyon DizileriBilim Kurgu DizileriYabancı Dizi Türleri

Dark Matter Dizi Konusu– IMDb Puanı : 7.4

SyFy kanalında yayını süren Dark Matter isimli yabancı dizi bilim kurgu dizi serilerinin arasında yer almaktadır. Dünya çapından yüksek izlenme oranları ile bilinen Battlestar Galactica isimli dizinin ardından en çok ilgi uyandıran bilim kurgu dizi serisi olan Dark Metter IMDb puanı 7,5 olarak belirlenmiştir. Dizinin bölümleri 2015 yılı itibari ile yayın hayatına geçmiştir. Dizi çekimleri Kanada stüdyolarında gerçekleştirilmekte olup, ilk sezonu 13 bölüm ile tamamlanmıştır. İlk sezonundaki her bölüm 60 dakikadır. İlk sezonundan sonra ikinci sezonda da yayınını sürdürmektedir.DarkMatter2
Başta Anthony Lemke ve Jodelle Ferland olmak üzere, Marc Bendavid, Zoie Palmer, Melissa O’Neil, Roger Cross ve Alex Mallari Jr. isimlerinden oluşan oyuncu kadrosuna sahiptir.
Dizinin ismi olan Dark Matter, Dark Horse Comics tarafından üretilen çizgi romanın ismi ile aynıdır. Çizgi filmin televizyona uyarlanmış hali olan Dark Matter bilim kurgu dahilinde 6 kişilik bir gurubun macerasını ele almaktadır. Bu macera ile izleyiciler günümüz çağından daha ilerisine taşınmaktadır. Ve bahsi geçen dönemde uzay boşluğunda salınmakta olan, aynı zamanda o an için çalışmayan uzay gemisinde uyanan 6 kişinin hayatını konu etmektedir. Uzay gemisi içerisine uyanmış olan ve her şeyden habersiz olan bu 6 kişinin uyandıkları an itibari ile içinde bulundukları uzay gemisi çalışmaya başlar. Dark Matter konusu ilk bölümde sıradan ve tahmin edilebilir boyuttadır. Uzay gemisinde uyanmış olan 6 kişi de ne nereden geldiklerini ne de neden orada oldukları hakkında bir fikre sahip değildir. Bulundukları yere ne zaman ve nasıl geldiklerini öğrenmek için bir maceraya girmek zorunda kalırlar. Ancak bu oldukça güçtür çünkü 6 kişi de değil çevrelerinde bulunan diğer 5 kişiyi, kendilerini dahi tanımamaktadırlar. Ortada mevcut olan kocaman bir muamma vardır ve muallakta kalan sorular iyice kafaları kurcalamaktadır. Soruların yanıtlarını bulmak için çeşitli araştırmalar yapılmakta ancak her bulunan cevap yanlış çıkmaktadır. Akıllardaki sorulara doğru cevap arayışı dizinin bölümlerindeki bilim kurgu macerasını sürdürmektedir. Oraya nereden geldiklerini bilmeyen kendilerini uzay gemisinde sıkışmış hisseden 6 insanın artık tek bir ortak amacı vardır o da akıllardaki soruların doğru cevaplarına ulaşabilmek.

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye