Yabancı Dizi Önerileri

Eş, Polis, Baba Kısacası İhtiyaç Duyulduğunda Her şey Olan Dexter

DEXTER

Slice of life*
İyi bir eş, duyarlı bir baba, ilgili bir kardeş ve başarılı bir polis, aynı zamanda duygusal hiçbir bağ kuramayan, azılı bir seri katil olabilir mi ? Birçoğumuz belki bu soruya çok zor diye cevap verecektir. Ancak karakterimiz Dexter Morgan’ı tanımadan bu cevap için acele etmemek gerektiği kanısındayız.
Miami Metro Polis Departmanı’nda, kan sıçrama analisti olarak çalışan başarılı bir polis ve aynı zamanda sosyopat bir seri katil olan Dexter Morgan’ın hikayesinin anlatıldığı dizi, aslında izlemeden anlaşılamayacak türden bir yapım. Gündüzleri maktulün kan izlerinden ölüm şeklini analiz edip cinayetlerin işleniş şekillerini aydınlatan kahramanımız, gece olunca kendine kurban arayan bir vahşiye dönüşmekte. Öldürmek; Dexter için tutku dolu bir ayindir ve Dexter içindeki karanlıkla ancak bu şekilde baş edebilmektedir.

dexter
Dexter çocukken çok ağır bir travma yaşamıştır ve yaşadığı bu travma kahramanımızın içinde kara bir delik bırakmıştır. Dexter’ı evlat edinen ve polis olan üvey babası(Harry), Dexter büyüdükçe ondaki bu garipliği farketmiş ve Dexter’ın içindeki öldürme isteğini durduramadığını teşhis etmiştir. Harry, Dexter ile yaptığı uzun konuşmalar ve pratikler sonucu ondaki bu karşı konulamaz güdüyü, kanundan sıyrılmayı başarmış olan öteki seri katillere yönlendirmeye karar verir ve Dexter’a arkasında iz bırakmadan cinayet işlemeyi öğretir. Ayrıca Dexter, Harry sayesinde bir aile yaşantısına sahip olmuştur ve Harry’i taklit ederek normal bir birey gibi davranmayı da öğrenmiştir.
Dizi ile ilgili değinmemiz gereken konulardan biri de şüphesiz ki Dexter’ın ağzı bozuk, güzel, yalnız bir o kadar da duygusal üvey kardeşi (Harry’nin öz kızı) Debra Morgan ile olan ilişkisi olacaktır. Yer yer güldüren, yer yer kızdıran ve üzen, güzel bir kardeşlik hikayesi diyebiliriz.
Dizi 8.sezonunun 12. Bölümüyle izleyicilerine veda etmiştir. Dizi ayrıca 4.sezonunda 2,6 milyon seyirciye ulaşarak büyük bir rekora imza atmıştır. İzlemediyseniz şansılısınız diyebileceğimiz dizilerden. Çünkü önünüzde 8 koca sezon var, bir an önce başlamınızı tavsiye ediyoruz.
*Dexter’ın teknesinin adı

Oyuncular : Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, David Zayas, James Remar, C.S. Lee, Lauren Luna, Vélez, Desmond Harrington, Julie Benz, Christina Robinson, Geoff Pierson

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye