Yabancı Dizi Haberleri

Doc Martin 8. Sezon Çekimlerine Başlandı

İngiliz komedi ve drama türündeki en iyi diziler arasında yer alan Doc Martin, son olarak 2015 yılında yayınlanmıştı. Bilindiği üzere dizi ilk olarak 2004 yılında TV’de yayınlanmaya başlamıştı. 2005-2006’da 2.sezonu çekilen Doc Martin, 2006 yılında TV filmi de olmuştur. 2007 yılında 3.sezonu yayınlanan dizi, 2 sene ara vermişti. 2009 yılında 4.sezon, 2011 yılında 5.sezon, 2013 yılında 6.sezonu yayınlanan Doc Martin, 7.sezonunu 2015 yılında çekmişti. 1 yıl ara vererek izleyicileri ile buluşan Doc Martin’in 8.sezon çekimlerine başlandı. Son olarak 2 Kasım 2015’de izleyicileri ile buluşan Doc Martin, en çok izlenen diziler arasında yerini almıştı.

Bilindiği üzere dizinin başrol oyuncusu Ocak 2017’de bir açıklama yapmış ve dizinin iki sezon daha devam edeceğini belirtmişti. 2017 yılında da yayınlanacak olan dizi son olarak 2019 yılında ekrana gelecek ve son sezonu olacak. Dizinin 8.sezon bölümleri ise 2017 yılının sonbahar aylarında izleyicileri ile buluşacak.

DİZİNİN KONUSU NEYDİ?

Martin Clunes, Caroline Catz, Joe Absolom, Ian McNeice, John Marquez, Stephanie Cole, Katherine Parkinson, Selina Cadell ve Eileen Atkins gibi oyuncuların rol aldığı Doc Martin, yayınlandığı günden beridir drama ve komedi türünde ilk sıralarda yerini almıştır. Londra’nın başarılı cerrahlarından olan Doktor Martin Ellingham küçükken yaşadığı yere pratisyen hekim olarak gidiyor. Dizi ise yaklaşık olarak 30’a yakın ülkede ilgi ile takip ediliyor. Ödüllü İngiliz dizisi olan, komedi ve dramı bir arada sunan Doc Martin’in uyarlamaları da yapıldı.

Yayınlandığı her sezonda zirveye oynayan ve çeşitli ödüller ile başarılara ulaşan Doc Martin 2 sezon sonra yayın hayatına son verecek. Dizinin sevenleri ise oyunculardan gelen bu haber sonrası oldukça üzüldü.

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Yunanistan nakliye