Yabancı Dizi Haberleri

Doctor Who’nun Yeni Doktoru Kim Olacak?

Fenomen dizi Doctor Who’da uzun süredir konuşulan ayrılık söylentileri gerçek oldu. Dizinin ana karakteri doktoru Peter Capaldi oynadığı diziden ayrılacağını sonunda doğruladı. Geçtiğimiz günlerde bir radyo programında soruları yanıtlayan Peter Capaldi Doktor Who’dan ayrılık söylentileri sorulunca bu konuyu doğruladı. Diziden ayrılacağını söyleyen Peter Capaldi artık yeni projelerde ekrana gelmeyi düşündüğünü sözlerine ekledi.
Peter Capaldi’nin Doctor Who’dan ayrılacağını açıklamasıyla birlikte hemen bir tartışma başlatıldı. Dizinin doktoru Peter Capaldi’nin yerine kimin getirilmesi gerektiği ile ilgili herkes yorumlarda ve önerilerde bulunuyor. Kimilerine göre yeni gelecek doktor kesinlikle kadın olmalı bir diğer görüşe göre ise kadın doktor dizinin havasını bozacak.doktor who
Bu sezon sonu Peter Capaldi’nin diziden resmen ayrılacağını açıklamasıyla birlikte bir çok isim bu rol için ön plana çıkmaya başladı bile şimdiden. Sezon sonuna kadar sürmesi beklenen tartışmada ön plana çıkan ilk isim Ben Whishaw aslında başarılı ismin bu role uygun olacağı konusunda dizinin kitlesi orta bir görüşe sahip ancak Ben Whishaw’un önümüzdeki yıl ve takip eden yıllarına baktığımızda bir çok film projesi ile şimdiden anlaştığını görebiliyoruz. Oldukça yoğun bir temposu olan Ben Whishaw’ın bu role evet diyemeyeceğini söyleyebiliriz. Bunun dışında öne çıkan isimlerden ikincisi ise bir kadın. Rolün kadın bir oyuncuya verilmesi gerektiğini düşünenlerin üzerinde en çok durduğu isim Sheridan Smith. 19 yıllık bir film ve dizi kariyerine sahip olan başarılı İngiliz oyuncu bu süreçte 13 film ve dizi projesinde rol almayı başardı. Güzel bir hayran kitlesi olan oyuncu şu an boşta ve rol için en büyük adaylardan birsi konumunda bulunuyor. Bu adayların ardından gelen bir isim kariyeri ile bu isimlerin gerisinde kalsa da hayran kitlesi hala çok sağlam bir oyuncu konumunda. 3. aday olarak gösterilen Rupert Grint’i Harry Potter’daki başarılı rolüyle tanımıştık. Bu filmlerden sonra kariyeri istediği yönde ilerleyememesi de hala sağlam bir kitlesi bulunan ünlü oyuncuyu Doctor Who’da görmek isteyen oldukça kalabalık bir kitle olduğunu söyleyebiliriz.

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye