Yabancı Dizi Haberleri

Efsane Dizi Sherlock Holmes Bitti Mi?

Efsane dizi Sherlock Holmes bitti mi? Birçok insanın kafası bu soru ile çalkalanıyor. 4 sezondur ekranlara gelen Sherlock dizisi son bölümü ile izleyenlerin kafaların da soru işaretleri bıraktı. Her sezonu 3 bölümden oluşan dizi son olarak The Final Problem bölümü ile ekranlara son kez gelmişti. Milyonlarca izleyici kitlesine sahip dizinin bir daha yayınlanıp yayınlanmayacağı oldukça merak ediliyor.

Sherlock son bölümü 6 milyon gibi geniş bir kitle tarafından izlense de bir önceki yılbaşı özel bölümü 11 milyon gibi büyük rakamlara ulaşmıştı. Reyting konusunda sıkıntı yaşayan dizi için bir darbe de başrol oyuncusu tarafından geldi. Dizinin başrol oyuncusu ve aynı zamanda Sherlock Holmes karakterini canlandıran Benedict Cumberbatc dizi için yeterli zamanın olmadığını ifade ederken bunu çok aşırı dile getirmesi dizi hayranlarını oldukça üzdü. Başrol oyuncusu Benedict Cumberbatc dizi yerine daha önce sinemaya öncelik verdiği için dizi sezonları arasında büyük zaman boşlukları oluşmuştu.

Sherlock Holmes dizisi ilk olarak 25 Temmuz 2010 yılında ilk bölümü ile ekranlara gelmişti. Dizi bölümleri ortalama 90 dakika sürmesine rağmen izleyenlere heyecan dozu yüksek dakikalar yaşatmıştı. İlk zamanlar küçük dizi olarak izleyici ile buluşan Sherlock Holmes dizisi gördüğü yoğun ilgi ve alaka ile ikinci sezonunda yapılacağı açıklandı. Ülkemizde de yayınlanan bu dizi oldukça ilgi çekici olması nedeniyle 4 sezon gibi uzun bir süre devam etmeyi başardı. Sherlock Holmes dizisi 5.sezon onayı alsa da yapılan açıklamalar sonrasında yeni sezonun yayınlanıp yayınlanmayacağı pekte belli değil.

Dizi yapımcıları Steven Moffat ve Mark Gatiss yaptığı açıklamalar sonucunda yeni sezonun olup olmayacağı konusunda net bir şey ifade etmedi. Bu yüzden dizinin tekrar ekranlara geleceğini ya da bir efsanenin sonumu olacağı konusunda neler olacağını dizi severler olarak bekleyip göreceğiz.

Sonuç olarak Sherlock Holmes hayranları dizinin yapımcılarının ağzından çıkacak en küçük umut belirtisine bakıyorlar. Her ne kadar yeni sezonu çıkmayacağı yalanlanmasa da yeni sezonun çıkacağı yönündeki söylentiler de iddaadan öteye çok fazla gidemiyor.

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Yunanistan nakliye