Yabancı Dizi Önerileri

Eğlenceli ve Bir O Kadar Matrak Dizi How I Met Your Mother

*Have you met Ted ?
İzlediğiniz dizilerdeki karakterlerle gönül bağı kuran bir izleyici iseniz, orijinal ve kesinlikle çok matrak bir arkadaş grubuyla sizleri tanıştırsam ne dersiniz? Çünkü How i met your mother tam anlamıyla böyle bir yapım. Diziyi bir kere izledikten sonra, karakterler hayatınızın devamlı bir parçası haline geliyor. Hatta öyle ki; dizi bitti ve ben hala Ted, Marshall, Lily, Barney ve Robin karakterlerinin hayatlarına bir yerlerde devam ettiklerini düşünüyorum.
How i met your mother’ın konusuna gelecek olursak, iki çocuk sahibi bir mimar olan Ted Mosby çocuklarını karşısına alır ve onlara anneleri ile tanışma hikayesini anlatmaya başlar. Biz izleyiciler de Ted’in çocukları ile beraber, Ted’in bekarlık yıllarındaki maceralarını ve süper absürtb arkadaş çevresiyle yaşadıklarını bölüm bölüm ve kahkahalar eşliğinde öğreniriz.

how-i-met-your-mother
How I Met Your Mother’ı anlatıp, ana karakterimiz, Ted Mosby’nin dostlarından bahsetmemek olmaz tabi. Önce efsane insan ve Ted’in tatlı baş belası; Barney Stinson… Barney Stinson, gençliğinde yaşadığı bir aşk acısı nedeni ile(lütfen bu bölümü izlerken gülmekten bayılmamaya dikkat edin), tüm hayatını takım elbiselerine ve çapkınlığa adamıştır.Hatta Barney, çapkınlığı öyle bir noktada yaşamaktadır ki; birlikte olduğu kadın sayısı 4 haneli rakamlara ulaşmaktadır. Kadın tavla yöntemlerini anlattığı bir kitabı bile vardır.Pragmatist ve hilekar bir karakter olan Barney’nin bir o kadar da arkadaşlarına düşkün olduğunu eklemeliyiz.
Marshall ve Lily… Kahramanımız Ted Mosby’nin üniversite yıllarından beri en yakın arkadaşı olan bu ikili, aynı zamanda da çok tatlı bir çifttir. Marshall’ın dev cüssesinin altındaki çocuk ruhunu, Lily’nin minyon ama anaç karakteri çok güzel dengelemektedir. Emin olun kahkahalara boğulacağınız bir çok esprinin arkasında, ikilinin yaşadıkları uzun ilişki deformasyonunun etrafında dönen konular olacaktır.
Son olarak dizinin güzel, çekici ve tam anlamıyla bağımsızlığından ödün vermeyen karakteri Robin Scherbatsky. Kanada kökenli bir haber muhabiri olan Robin, arkadaş grubuna sonradan eklenmiştir. Maskülen duruşu, muhabiri olduğu kanalın hiç reytinginin olmaması, enteresan geçmişi ve bir türlü tutturamadığı ilişkileri ile Robin, dizide son derece sempatik bir gerilim yaratmakta.
Yazının başında da belirttiğim gibi, How I Met Your Mother türünün en başarılı ve popüler örneklerinden biri. Dizinin her bölümü ortalama 20’şer dakika ve bağımlısı olmanız için ilk bölümünü açmanız yeterli. İyi seyiler, şen kahkahalar.

*’’Ted ile tanıştınız mı?’’ repliği. Dizinin başrol karakteri Ted Mosby, en yakın arkadaşlarından biri olan Barney Stinson tarafından devamlı çapkınlığa zorlanmaktadır.

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye