Yabancı Dizi Önerileri

En İyi Drama Dizisi Lost İle Serüvene Katılın

Yabancı dizi kültürünüz her ne düzeyde olursa olsun mutlaka “Lost”u izlemeyi düşünmüşsünüzdür. Özellikle aldığı ödüller ve birbirinden ünlü oyuncuları nedeniyle mutlaka herkesin izlenecekler listesinde olması gereken bir diziden bahsediyoruz. Amerika’da yayına giren ve tamamıyla Amerikan yapımı olan bu dizi, uçuş esnasında bilinmeyen bir sebepten dolayı düşen yolcu uçağının düştüğü gizemli adaya uçakla birlikte düşen yolcuların hikayesini konu edinmiştir. Genelde dizi bölümleri ada üzerinden akışına devam etse de zaman zaman düşen uçağın yolcusu olan bir kişinin hayatı üzerinden de ilerlediği görülüyor.

lost-kate-evangeline-lilly-19
22 Eylül 2004 yılında yayına giren ve yayın hayatı boyunca toplam 6 sezonluk 121 bölüme sahip olan dizi, 121. Bölümüyle birlikte 23 Mayıs 2010 tarihinde yayın hayatını sonlandırdı. Amerika’da ABC isimli kanalda yayına başlayan Lost bunun yanı sıra pek çok farklı ülkenin yerel kanallarında da yer bulmayı başardı. Yayın süreci boyunca gündemde olan bu dizi, halen milyonlarca, belki de milyarlarca izleyici kitlesine sahip.
Dizinin bazı bölümleri Hawaii’de çekildiği için dizinin maliyeti gerçekten dudak uçurtacak düzeylerde geziyor. Lost izleyicilerinin en çok sevdiği bir diğer nokta da dizideki arkaplan müziği. Arkaplan müziğini de usta sanatçı Michael Giacchino besteledi. İlk 3 bölümü haricinde geniş bir kitle yakalayan Lost’un her bir bölümünü yaklaşık 16 milyon kişi canlı olarak izledi. Bu da sadece Amerika için değil, dünya tarihinde de oldukça nadir rastlanan seviyeler. Dolayısıyla her ne olursa olsun, bir gün bu diziye başlamanızı şiddetle öneriyoruz.

Lost-Jack-and-Kate

1.Sezon tamı tamına 24 bölümden oluşuyor ve 815 numaralı yolcu uçağının gizemli bir adaya düşmesiyle senaryo başlıyor. Ada hayatına alışık olmayan, ancak hayat mücadelesi adına bu şartlara alışması gereken bir grup yolcunun çektiği zorluklar ve adada onları tehdit eden varlıklar ilk sezonun dikkat çeken sahnelerinden. Yolcu grubundan Charlie ve Charlie’ın kaçırılmasıyla birlikte bu varlıkların ne kadar tehlikeli olduğunu anlarlar. Dizideki diğer sezonlar ve bölümler de adanın sırrını çözmekle geçiyor. İlk ödülünü 2005 yılında alan Lost pek çok kez “Yılın En İyi Drama Dizisi” ödülünü almaya hak kazandı.

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye