Yabancı Dizi Önerileri

En Yüksek IMDB Puanlı Zombi Dizisi The Walking Dead

Dünya dizi tarihinde pek çok kez zombileri ve canavarları konu alan dizilere rastladık. Bu tür dizilerin izleyici kitleleri ortalamanın üzerinde olduğu için bu kategoride çekilen dizilerin büyük bir kısmı beklenilenden fazla reyting rekorları kırmayı başarıyor. Bu tür zombi dizileri bol bol olmasına rağmen henüz hiç birisi The Walking Dead kadar izleyici üzerinde büyük etkiler yaratmayı başaramadı. İzleyicileri tarafından çok beğenilen ve IMDB üzerinden başarılı bir puan alan The Walking Dead, Frank Darabond tarafından hazırlanan bir dizidir ve Amerika’da yayın hayatına başlamıştır.

Walking-Dead-yürüyen-öller-oyuncuları-cast

Duymuş olduğunuzu zannetmesek de daha önce 3 çizgi yazar tarafından “The Walking Dead” isimli bir çizgi roman çıkarılmıştı. Belki tahmin etmiyordunuz ama The Walking Dead dizisinin senaryosu da çizgi roman üzerinden ilerlemekte. Dizide başrolde çok büyük ve ciddi bir trafik kazası yaparak komaya giren, ancak ölümü beklenmesine rağmen komadan çıkmayı başarabilen, komadan çıktıktan sonra da görünüş ve yapı olarak bir zombiye benzeyen Rick Grimes yer alıyor. Ailesini bulmak isteyen ve bu amacından dolayı hastaneden ayrılan Grimes, yolculuğu esnasında kendisine benzeyen ve adeta zombiyi andıran pek çok kişiyle konuşuyor ve onlarla arkadaşlıklar kuruyor. Grimes, bu şekilde kendisine bir grup oluşturur.

daryl-the-walking-dead
The Walking Dead’in ilk yayını, 31 Ekim 2010’da Amerikan basın ve yayın kanalı olan AMC’de yayına girmiştir. Yayına girdiği andan itibaren pek çok farklı senarist ve dizi yorumcusu tarafından övgüler toplamayı başaran The Walking Dead dizisi, bu olumlu yorumların verdiği enerji ile birlikte ikinci sezonun çekimi üzerine iş başı yaptılar. Şuan dizi 7. sezonda ve halen AMC kanalından yayınlanmaya devam ediyor. The Walking Dead izleyicilerine bir güzel haber daha. Dizinin 8. sezon çekimlerinin de mutlaka yapılacağı biliniyor.
The Walking Dead dizisinin her bir bölümü ortalama olarak 42 ile 45 dk arasında sürüyor. Zaman zaman bazı bölümlerde bu süre 66 dakikaya kadar çıktı. Frank Darabond tarafından hazırlanan bu güzel dizi, sadece Amerika’da değil pek çok Asya ülkesi televizyon kanallarında da yer buldu.

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye