Aksiyon DizileriBilim Kurgu DizileriGizem DizileriYabancı Dizi Türleri

Frequency Dizi Konusu – IMDb Puanı : 7.9

Bilim kurgu, fantastik ve gizem türlerini içerisinde barındıran Frequency dizisi, 5 Ekim 2016 tarihinden bu yana yayınlanmaktadır. Yayınlandığı günden itibaren 7 adet bölüm yayınlamış olan dizinin IMDB puanı 7.9 olmaktadır. Birçok kişi tarafından izlenen bu dizi, 2000 yılında gösterime giren filmi ile bilinmekte ve filmin diziye dönüştürülmesi ile oluşmaktadır. Jeremy Carver tarafından oluşturulan dizinin yönetmen koltuğunda, Fringe dizisi yönetmeni olarak da bildiğimiz Brad Anderson bulunmaktadır. Frequency dizi konusu ile de diğer tüm bilim kurgu ve fantastik dizi türlerinden farklı olması sayesinde, izleyicileri ile buluşmaktadır.
Paralel evren konusunda yoğunlaşan dizinin, bilim kurgu ve gizem türlerini içinde barındırması ile diğer yabancı dizilerden farklı bir yanı olmaktadır. Yabancı diziler bakıldığında, bilim kurgu üzerinde en iyi dizilerden birinin Frequency olduğu görülmektedir. Frequency, paralel evreni içerisinde barındıran, dedektif olan Raimy Sullivan’ın yaşadıklarını konu almaktadır. Dizinin ilk bölümünde gördüğümüz gibi, dedektif Raimy Sullivan, babasının telsiz cihazından geçmişe dair bir ses yakalamıştır ve bu yakaladığı ses sonucunda, sesin babasına ait olduğunu anlamış ve geçmişteki babası ile konuşmaya başlamıştır. 1996 yılında ölen babasını, o güne dair bilgilendirerek ve ölmemesini sağlayarak gerçekleştirdiği olay sonucunda, tüm geleceği ve yaşadığı düzen bir anda değişecektir. Geçmişte değiştirdiği olay yüzünden, günden güne hayatı değişmekte olan dedektif Sullivan’ın yaşadıklarını anlatan bilim kurgu, fantastik ve gizem türünde olan Frequency dizisi, hayranlarını oldukça etkilemiş ve dönemin en iyi bilim kurgu dizileri arasında yer etmiş bir dizi olmaktadır.peyton-list-daniel-bonjour-frequency-cw
Dizinin yapıtında 3 ana karakter üzerine yoğunlaşıldığını görebilmekteyiz. Dizi karakterleri arasında bulunan bu 3 ismin, dedektif Raimy Sullivan, Frank Sullivan ve Stan Moreno olduğunu söyleyebiliriz. Raimy Sullivan karakterini canlandıran Peyton List, Raimy Sullivan’ın ölmüş babasını canlandıran ve Frank Sullivan karakteri ile karşımıza çıkan efsane oyuncu Dennis Quaid ve Stan Moreno karakterini canlandıran Anthony Ruivivar ile karşımıza çıkmaktadır. Dizi oyuncuları için böylesine başarılı oyuncuların tercih edilmesi sayesinde, dizi daha etkileyici ve heyecan verici olmaktadır.

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye - sesli chat