Yabancı Dizi Önerileri

Fringe Sürükleyici Konusu ile En İyiler Arasında

Eğer izlediğiniz dizilerde senaryonun arkasında bulunan insan zekasını ve senaryodaki gerçekçiliği önemsiyorsanız Fringe tam size göre. Bölümün özellikleri ve bölümdeki karakterlerin durumları her ne olursa olsun her bölümde kalp atışınız adeta dans ediyor. Efsanevi bir şekilde hazırlanan dizilerin senaryolarında ve yayınında ABD yayın kanallarını ve prodüksiyon ekiplerini görüyoruz. Fringe de onlardan sadece birisi. Bu dizi FBI’da çalışan gizli ajan Olivia, ünlü bilim adamı Walter ve oğlu Peter tarafından yapılan insan ötesi metafizik ve ileri düzey bilimsel çalışmaları konu ediniyor. Senaryo olarak The X Files isimli diziye oldukça benzediğini sosyal medya üzerinden paylaşarak duyuran izleyicilerin sayısının artmasıyla birlikte yönetici Abrams, dizinin The X Files’e senaryo olarak çok benzediğini ancak tamamıyla farklı bir karakter kadrosundan oluştuğunu basın yoluyla izleyicilerle paylaştı.

Fringe poster
Dizide profesör Walter’ın oğlu olarak rol alan Peter Bishop oldukça zeki ve yaratıcı birisidir. Pek çok kez “Böyle bir insan zekası olamaz.” Diyeceğiniz kadar üstün bir zekaya sahip olan Peter, sadece aklını kullanarak pek çok şeye sahip olabilecek birisidir. Dizide onu bu yönüyle babası Walter Bishop’a benzeteceklerdir. Her türlü olay üzerinde araştırma yapmayı seven ve bu olayları sadece bilimsel yollar ile açıklamaya çalışan profesör Walter Bishop, dizinin ilk bölümünden beri oynayan ana karakterlerinden birisidir.
Dizide FBI ajanı olarak rol alan Olivia, Fringe bölümünde çalışmaktadır. Aynı bölümde çalışan bir diğer kişi de, daha demin profesör olarak bahsettiğimiz Walter. Doğal olarak Fringe bölümünde birbirleriyle tanışan bu iki birbirinden zeki insan, birbirlerinin kariyerlerinden ve zekalarından etkilenerek bilimsel çalışmalar yapmak ister. Daha sonra Walter’ın oğlu Peter ile tanışan Olivia, onun babasından daha zeki olduğunu, istediği taktirde yapamayacağı bir şey olmadığını düşünür ve çalışmalarına Peter Walter ve Olivia olarak 3 kişi devam ederler. Dizinin ilerleyen bölümünde bu üçlü maddenin varlığı, metafizik ve ileri fizik alanında çeşitli çalışmalar ile insanlığa yön vermeye çalışacaklardır. Eğer siz de bilim-kurgu türü dizileri izlemeyi seven dizi takipçilerindenseniz, bu diziyi mutlaka izlemeniz gerekiyor.

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye