Dram DizileriYabancı Dizi Türleri

Gilmore Girls Dizi Konusu– IMDB Puanı 8.1

Gilmore girls 2000-2007 yılları arasında toplam 7 sezon yayımlanmış çok sevilen bir dizi olmuş bir yapıttır. ABD yapımı bir dizidir. Emmy ödülü kazanmış ve ayrıca Golden Globe Altın Küre ödüllerine aday olmuş dizi, dram içeriklidir. Dizinin yapımcısı Amy Sherman Palladinodur. Başrollerde ise Lauren Graham ve Alexis Bledel yer almaktadır. İlk kez the WB television network kanalında 5 Ekim 2000 tarihinde yayımlanmıştır. 15 mayıs 2007 yılında ise sona ermiştir. Ayrıca ülkemizde de CNBC-e kanalında yayımlanmıştır.
Dizi ayrıca 70 ödüle aday gösterilip 20 tanesini kazanmıştır.
Dizinin konusuna gelecek olursak hayali stars hollow kasabasında seçmece ve hafif çılgın sakinleri eşliğinde arkadaşlık aile ve hayat üzerine kısaca hayatın doğal fonksiyonları üzerine esprili bir yapım olan GilmoGilmore Girlsre Girls kasabanın ana karakterleri olan anne Lorelai ve kızı Rory’nin yaşamları üzerine odaklanıyor. 30 yaşlarında olan Lorelai Gilmore gençliğinden pişmandır. Yaptığı hataları en yakın arkadaşı olan kızı Rory’nin yapmaması için olağanüstü bir çaba sarf etmektedir. Ayrıca hem anne hem kızı aynı renk gözlere aynı zekaya aynı kahve bağımlığına sahipler. Bu da aynı hataları yapmalarının çok olağan olduğunu gösteriyor. Rory annesi göre ciddi bir kişilik. Ama Rory’nin aşk hayatına bakarsak anasının kızı diyebiliriz.Gilmore Girls

Dizide tüm sezonlarda yer alan aktörler Lauren Graham, Lorelai gilmoreolarak, Alexis Bledel Rory Gilmore olarak, Scott Patterson Luke Danes olarak, Kelly Bishop Emily Gilmore olarak, Edward Herrmann Richard Gilmore olarak, Keiko Agena Lane Kim olarak, Jared Padalecki Sookie St James olarak ve son olarak YAnis Truesdale Michel Gerard olarak dizide yer alıyor.
İlk sezonu özetleyecek olursak

Rory, özel okulun taleplerini karşılamada ve sınıf arkadaşı Paris Geller‘in öfkesinin üstünde olduğu Chilton’da yaşamakta zorlanıyor. İlk erkek arkadaşı Dean ile görüşür, ancak Rory “Seni seviyorum” diye karşılık vermediği için çift ayrılır. Ayrıca kibirli Chilton öğrencisi Tristan tarafından takip edilir, ancak pek ilgilenmez. Lorelai Rory’nin İngilizce öğretmeni Max Medina ile çıkmaya başlar, ancak ilişkileri duruma göre karmaşıktır. Rory’nin babası Christopher Hayden, geri dönmek ister ve Lorelai’yi ister ancak kendisine bir aile için yeterince olgun olmadığını söyler Lorelai.

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye