Yabancı Dizi Önerileri

Gladyatörlerin Savaşı Spartacus

Romalılar ve eski insanlar ile ilgili dizi ve filmlere ilgi duymamak elde değil. Özellikle bu dizi ve filmlerin senaryosu gerçekten mükemmeliyetçi bir insan beyninden çıktıysa insanın işini gücünü bırakıp dizi izleyesi geliyor. Spartacus da bu mükemmeliyetçiliği (Bize Göre) yakalayan nadir Romalı filmlerinden birisi. İlk olarak 22 Ocak 2010 gününde ABD yayın kanalı olan Starz’da gösterime giren Spartacus bir Amerikan yapımı dizidir. Milattan önce 70. Yüzyıl zamanlarını konu edinen bu tarihi dizi, Romalılara karşı ayaklanma içerisinde olan Gladyatörler ile Romalıların mücadelesini konu edinmiştir. Dizinin pek çok bölümünde şiddet, argo ve cinsel içerikler bulunduğu için Amerikan yayın kuruluşları tarafından TV-MA sınıfına dahil edilmiştir.

Agsparcrix
Spartacus isimli dizinin ilk sezonu Kan ve Kum başlığı altında yayınlanmaya başladı. Normal şartlarda hemen ikinci sezona geçecek olan dizide oyunculardan birisinin hastalanması nedeniyle belli bir süre ara verildi. Bu nedenle ikinci sezonun ön hazırlığı olarak Arenanın İlahları isimli 6 bölümlük bir sezoncuk hazırlandı. Hasta oyuncu Whitfield’in kanseri atlatması ile birlikte 2.sezon çalışmalarının resmi bir şekilde başladığı duyuruludu. Ancak tam dizinin 2.sezonunun çekilmeye başlanacağı zamanlarda kanser yeniden Whitfield’in vücudunda boy gösterdi ve diziye Whitfield yerine Liam Mclntyre ile devam edilme kararı alındı. Bu kararı Whitfield de seve seve kabul etti. Hastalığı süresince durumu git gide kötüleşen Whitfield de 2011 yılında hayatını kaybetti.

Sura spartacus

Gladyatörlerin ayaklanmaları, zaman zaman Roma imparatorluğunu korkuya düşürür. Romalı askerler, bu ayaklanmayı durdurmak amacıyla Capua’ya gider. Buradan da anlaşılacağı üzere olay Roma İmparatorluğu ve Gladyatörler arasındaki savaş, bunun yanında imparator Spartacus’un karısını öldüren kişiden almak istediği intikam senaryoları ile devam eder.
Kısa sürede oldukça büyük bir fan kitlesi yakalayan Spartacus dizisi, Türkiye’de de gayet popüler olan iki kanalda belirli bir süre yayınlandı. İlk olarak CNBC-e’de yayınlanmaya başlayan Spartacus dizisi, daha sonra Türkiye’nin en çok izlenen TV kanallarından olan Star TV’ye transfer oldu. Romalılar ve Gladyatörlerin arasında gerçekleşen savaşların hepsi macera ve intikam dolu. Bu diziyi izlemezseniz çok fazla şey kaybedersiniz.

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye - sesli chat