Bilim Kurgu DizileriYabancı Dizi Türleri

Greys Anatomy Dizi Konusu– IMDB Puanı 7.7

Türkçe uyarlaması Doktorlar dizisiyle bildiğimiz Greys Anatomy temeli hastaneye dayanan Shonda Rhimes dizilerinden biri. 2005’de yayın hayatına başlayan Greys Anatomy hala devam etmektedir. Birden fazla oldukça başrol oyuncusu bulunan dizimizde Meredith Grey ana karakter ve dizinin ad sahibi diyebiliriz. Biraz klişe bir karakter, sorunlu aile yapısı ve boşanmış anne-baba ve biraz hovarda ve fazlasıyla rahat bir karakter. İlerleyen zamanlarda karakterin biraz daha detaylı ve derin olduğunu görebiliyoruz. Meredith’in bardan kaldırdığı Derek ise ünlü bir cerrah ve aynı hastaneyi paylaşıyorlar. İlk gördüğümüzde her şey o kadar taze ki başlarına o kadar çok aksilik geleceğini tahmin edemiyoruz. Ayrıca Derek cerrahiye tamamen aşık ve bağlı, işine bu kadar çok önem vermesi ise kibirini arttırmıyor değil. Ha unutmadan, ilk sezon sonlarında gördüğümüz kadın ise Addison, onun eşi.greys-anatomy-season-13

Diğer karakterlere gelecek olursak, Christina ve Owen var. Christina mesleğine son derece aşık ve ilişkilerine sadık durumda, aynı zamanda Meredith’i seviyor. Owen ise başlarda yoktu diziye biraz sonra katıldı ve sempatik bir karakter, Owen bir asker ve acil cerrahi uzmanı. Kısa zamanda sempatikliği ile sevgi toplayan Owen bir çok kişinin favori karakteri. Alex ilk bölümlerde pek vurgulanmayan bir karakter olmasına rağmen sonraki bölümlerde dikkat çekmiş bir karakter. Çok fazla oynanmış bir birey olduğundan çokta sabit huyları yok. İlk bölümlerde önüne gelenle düşüp kalkması ve parası için plastik cerrahiyi seçmesi sonraki sezonda ise ölmek üzere olan İzzie ile nikah kıyması Alex’i değişik bir karaktere sokuyor.

İlk sezonlarda kalp cerrahı olarak tanıdığımız Preston, Chritinayı düğünde terk etmiş eşi bulunmaz bir karakterdi ta ki unutulana kadar.

Evet önemli sayılabilecek karakterleri de bitirmiş olduk. Şuan 13.sezonunda olan dizi, Seattle’da Grey + Sloan Memorial Hastanesi’nde çekimlerine devam ediyor. İşin stüdyo kısmı ise Los Angelas’da ABC stüdyolarına yürütülüyor.

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye - sesli chat