Yabancı Dizi Haberleri

“GUNPOWDER” Yıldız Kadrosuyla Dikkat Çekiyor

Game Of Thrones dizisiyle zihinlerimize kazınan, yüksek bir ivmeyle popülerliğin zirvelerine ulaşan Kit Harington yeni bir dizi projesiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Dizinin ismi Gunpowder Türkçe’de barut anlamı taşıyor. Dizinin içeriğine ismiyle giriş yapacak olursak dizide 1605 yılında İngiliz parlamentosunu havaya uçurmak üzere kurulmuş on iki kişiden oluşan Barut Komplosu’nun yaşadığı olaylar canlandırılmaktadır. Harington bu dizide Barut Komplosu’nun lideri konumundaki Robert Catesby’ı canlandıracak. Gunpowder isimli bu büyük proje bünyesinde yıldız oyuncu olarak Harington’u barındırmakla kalmıyor. Projede Top Of The Lake adlı dizinin yıldız oyucusu Peter Mullan da yer alıyor. Dizi yıldız kadrosunu bu iki isimle de tamamlamazken Lord Of The Rings, yani hepimizin bildiği Yüzüklerin Efendisi filminden tanıdığımız; Liv Tyler ve Sherlock’tan Mark Gatiss de bu dizi projesinde yer alan yıldızlar arasında karşımıza çıkıyor.
Dizinin yapımcılığını eğitimini Leeds Üniversitesinde tamamlamış, En İyi Pembe Dizi ve Devam Eden Drama Dizisi Dalında BAFTA Televizyon Ödülünün de sahibi olan kırk yedi yaşındaki başarılı yapımcı Diederick Santer üstleniyor. Dizi ile ilgili açıklamalarda bulunan Diederick Santer şu ifadelere yer verdi: “İngiltere’nin en ünlü hikayelerinden birini anlatacak Gunpowder’ın kadrosu gerçekten harika. Bu harika kadro ve film ekibi ile öykünün en derin noktalarına gideceğiz.” Bu sözlerinden de anlıyoruz ki başarılı yapımcı bu projeye oldukça güveniyor. Bu güvenin altındaki en güçlü sebep şüphesiz yıldız oyuncu kadrosu. Dizi yapılan planlamalara göre üç bölümden oluşacak. Şüphesiz bu kadroyu daha fazla bölüm izlemek isteyecek izleyici kitlesi de bir hayli olacaktır. Ancak proje bu şekilde planlanmış. Dizinin ne zaman ekranlarda olacağı hala merak konusu olmaya devam ediyor. Dizinin yayınlanacağı kanal ise BBC One olarak karşımıza çıkıyor.
Bir diğer bilgi olarak Barut Komplosu’nun bir diğer lideri olan Guy Fawkes isminden esinlenilerek yaratılmış bir karakter olarak karşımıza daha önce çıkmıştır diyebiliriz. Bu karakter V For Vandetta isimli yüksek izleyici kitlesine ulaşan ve büyük ölçüde tanınan filmin V karakteridir. Dizide Gay Fawkes’i de dikkat çekici biçimde izleyeceğimizden hiç şüphemiz olmasın. Projenin en önemli karakterlerinden diyebiliriz.

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye