Yabancı Dizi Önerileri

Hem Fantastik Hem De Korku Dolu Yabancı Dizi Supernaturel

Supernatural için, 2005’ten beri devam eden fantastik bir korku dizisi serisi diyebilirim. O tarihlerden bu yana hayatımıza sayısız dizi girse de (ve hatta birçoğu yapıt niteliğinde), Supernatural’ın modası ben ve benim gibi izleyiciler için hiç geçmeyecek galiba. Dizi nasıl ilerliyordu bir hatırlayalım isterseniz…dean
Birbirine tamamen zıt karakterde iki kardeş olan Dean ve Sam Winchster, annelerini çok küçük yaşta esrarengiz bir yangın neticesinde kaybetmişlerdir. Bu olaydan sonra sayko babaları John Winchester ile yollarda fizik üstü varlıkları avlayarak bir hayat sürmeye başlayan kardeşler, küçük yaştan itibaren sıradışı varlıklar ile nasıl savaşacaklarını öğrenerek büyümüşlerdir. Annelerini katleden de bu varlıklardan biridir ve kahramanlarımız artık başka masum insanlara zarar gelmesini istememektedirler.
Gegelelim zaman karakterlerimizi (özellikle en efendi ve düzgün olan Sam’i) değiştirmiştir. Daha fazla avcılık yapmak istemeyen Sam, normal bir yaşantı istemektedir artık. Babası ile yaptığı bir tartışma sonucu evi terkeder. Abisi ve babası ile yıllarca tüm bağlantılarını koparan Sam , üniversiteden mezun olduğu gece karşılaştığı abisi Dean’den aldığı bir haber ile şok olur(ki dizi hikayenin burasından başladı). Çünkü babaları esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolmuştur ve abisi Dean’ın babasını tekrar bulmak için Sam’in yardımına ihtiyacı vardır. Sam abisine yardım etmeyi kabul eder ancak çabaları hiçbir sonuç vermez. Abisinin tüm ısrarlarına rağmen, küçük kardeş, avcılık işine dönmeyi reddeder. Fakat kader ağlarını örmüştür ve Sam, evlenmeye hazırlandığı sevgilisi Jessica’nın yanına döndüğünde hiç de hoş olmayan bir sürprizle karşılaşır. Sevdiği kadın gözlerinin önünde ve neredeyse annesi ile bire bir aynı şekilde yanarak feci şekilde ölmüştür. Sam’in reddettiği avcılığa dönmek için sağlam bir nedeni vardır artık: İntikam.
Supernatural kuşkusuz televizyon tarihinin kült yapımlarından biri. Gerek korku ve fantastik öğeleri en başarılı şekilde taşıyan ilk yapımlardan biri olması, gerekse uzun yıllardır süregelen devamlılığı buna en net kanıt olsa gerek. Gelgelelim Supernatural’ın aldığı ödlüller var ki bir de… Şahsen ben saymaya üşendim. Ama dileyenler araştırabilir ve söylemeye çalıştığımı daha net anlarlar. Diziye kişisel puanım IMDd puanı ile aynı: 8,6/10. Fantastik ve korku severlere kesin tavsiyemdir. İyi seyirler!

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye