Yabancı Dizi Önerileri

IMDb Puanı : 9.3 Olan Efsane Yapım Westworld

Yapımcılığını Amerikanın sayılı ver bir o kadar da paralı yapım şirketlerinden HBO’nu üstlendiği Westworld Ekim 2016’da tüm dizi severlerin beğenisine sunuldu. Daha önce yaptığı Game Of Thrones ve True Dedective dizileri ile tüm izleyenlerin beğenisini alan HBO şirketi Westworld ile de tüm dizi sevenlerden tam not aldı. IMDb’den aldığı tam tamına 9.3 puan ile adeta bir gövde gösterisinde bulundu.
Şimdiye kadar 1 sezonu yayınlanan dizi 10 bölümde gerçekten büyük bir izleyici kitlesi oluşturmayı başardı. Westworld dizisi gerek kamera arkası gerek kamera önü ile bizlere gerçekten kaliteli bir iş sunuyor. Kamera arkasında Christopher Nolan , Jonathan Nolan , Lisa Joy Nolan , J.J. Abrams , Brayn Burk gibi kaliteli isimler ile çalışan deneyimli yapım şirketi HBO oyuncu seçimleri ile de izleyicilerden tam not almayı başardı. Oyuncu kadrosu incelendiğinde Anthony Hopkins dikkatleri ilk olarak üstüne çeken oyuncu olmayı başarıyor. Bununla birlikte Ed Harris, Rachal Wood, James Marsden, Jeffrey Whrith gibi oyuncu kadrosu ile de sağlam bir dizi olduğunu gösteriyor.westworld
Dizinin konusu bir yapay zeka ve bu yapay zekanın devreden çıkması ile gelişen olaylardan oluşuyor. Yapay zeka teknolojisi ile ilgili izleyenlerine farklı bir deneyim sunan dizi farklı konusu ile dikkatleri üzerine çekiyor. Dizide merkezden kontrol edilen bir bilgisayar sisteminde bu kontrol sisteminin bozulması yada devre dışı kalmasıyla gelişen olaylar anlatılıyor. Yapay zeka teknolojisi ile birlikte ortaya çıkan bir diğer terim olan yapay bilinç denilen şeyin ortaya çıkması ile birlikte suç ve günahın ortaya çıkması ele alınıyor.
Aksiyon ve bilim kurgu sevenleri western formatı ile buluşturan Westworld dizisi her iki tarzda seyretmekten hoşlananlar için de zengin bir içerik sunuyor. Dizinin gerek konusu gerek içeriği ve gerekse de geçtiği mekanlar bakımından oldukça ilginç bir deneyim vaat ediyor. Westworld dizisi izleyenlerine farklı bir dizi deneyimi sunmayı kesinlikle vaat ediyor. Aldığı tam puanlar ile ve yapılan olumlu yorumlarla birlikte izleyici kitlesini günden güne arttırmaya devam ediyor.

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye