Yabancı Dizi Haberleri

Jeffrey Dean Morgan Irkçılık Dedikodularına Yanıt Verdi

Yaşayan ölülerin diyarı konusunu alan ve dünya çapında büyük bir izleyici kitlesine sahip olan The Walking Dead dizisi, ırkçılık dedikoduları ile gündeme geldi. Giyim zincirleri mağazası olan Primark’ın, The Walking Dead dizisinden esinlenerek tasarlamış olduğu ve satışa sunmuş olduğu T-shirtler ırkçılık yaptığı gerekçesi ile mağazanın reyonlarından kaldırıldı. İnsanlardan gelen tepkiler üzerine mağaza reyonlarından kaldırılan T-shirtlere tepki gösteren Jeffrey Dean Morgan, tepkisini Twitter adresi üzerinden belli etti.

Primark giyim zinciri mağazasının tasarlamış olduğu T-shirt üzerinde Negan’ın beyzbol sopası ile özdeşleşen bir baskısı bulunuyordu. Bu baskının altında da gelecek sezonlarda kimi öldüreceğine dair yapmış olduğu “Eeny, Meeny, Miny, Moe” yazıyordu. Primark mağazasının müşterilerinden biri olan Ian Lucraft, t-shirt üzerinde bulunan baskı ve yazının, bir dönem Amerika’da yaşayan zenci insanların yaşadıkları kötü olaylar ile dalga geçildiğini belirterek, mağazaya şikayette bulundu. Bunun üzerine Ian Lucraft gibi birçok müşteri, mağazanın The Walking Dead’den özenerek tasarlamış olduğu T-shirt üzerine şikayette bulunmaya başladı. Artan şikayetler sebebi ile Primark mağazası, mağaza reyonlarından bu T-shirti kaldırdı ve internet sitesi üzerinden bir özür yazısı paylaştı. Tüm bunlara anlam veremeyen Jeffrey Dean Morgan, tepkisini twitter üzerinden yayınlandı.

Jeffrey Dean Morgan’ın kişisel Twitter hesabı üzerinden yayınladığı tweette, “Holly crap people are stupid!” yani “Aman tanrım, insanlar aptal!” yazdığı görüldü. The Walking Dead dizisinden özenilerek yapılan T-shirtlerin hiçbir şekilde ırkçılık ile ilgisi olmadığını savunan Jeffrey Dean Morgan, tepkisini Twitter adresi üzerinden bu şekilde belirtti. Jeffrey Dean Morgan’ın takipçileri ise bu tweet üzerine ikiye ayrıldı. Kimileri Jeffrey Dean Morgan gibi aynı düşüncede iken kimileri “Zenciler ile alay ettiği ve bunu desteklediği için” Jeffrey Dean Morgan’a kötü tweetler yazdı.

Sonuç olarak Amerika’da ırkçılık üzerine çok derin bir hassasiyet mevcut. Bu yüzden en küçük bir hareket bile ırkçılık olarak algılanabiliyor. Bunun geçmişte ABD iç siyasetinin ırkçılığa dayalı olmasıyla ilgisi var. Doğal olarak zenciler bu tür tasarımlara bile tahammüle edemiyor veya bu tasarımları yanlış algılayabiliyor.

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye