Yabancı Dizi Haberleri

Jekyll ve Hyde Dizisi İptal Edildi!

Jekyll and Hyde isimli yapım korku, fantezi ve gerilim türlerini kapsayan İngiliz yapımı diziler arasında yer alıyordu. ITV kanalında yayınlanmaya başlayan yapım geçtiğimiz yıl itibariyle yayından kaldırıldığını öğrenmiş olduk. Charlie Gigson tarafından yazılmış olan dizi, Charlie Gigson tarafından atılan tweetle duyurulmuş ve böylece haberin resmiyet kazandığını vurgulayalım.
Jekyll and Hyde iptal edilmesi haberlerinin hemen sonra kanalın yaptığı açıklamanın beklentilerin altında reyting oranlarına sahip olduğunu söylemekte fayda var. Geçen yıl itibariyle prömiyer yapan yapımın ilk sezonu 10 bölümden oluşuyordu. Yayınlanan 10 bölümün hemen ardından ise dizinin yeni sezonuna gerek kalmadığından bahsedildi. Robert Louis Stevenson tarafından kaleme alınmış olan Dr. Jekyll and Mr. Hyde romanının TV uyarlaması olan yapım bu haberle birlikte ne yazık ki sona erdi.
KONUSU NEYDİ
Jekyll and Hyde konusu itibariyle kimlikleri ve olayları birebir olarak karşımıza çıkarıyor. Jekyll’in üvey babası Dr. Vishal Najaran ilaç üretimi konusunda uzman bir insandır. Fakat kobay olarak üvey oğlunu kullanması sonucu oldukça kötü olaylar cereyan etmişti. İlaçların tepkimesi sonrasında son derece süper yeteneklere sahip olan Jekyll kaçar ve özgür olur.
Bu özgürlüğe kavuşana dek evde sıkıntılı günler geçiren karakterimiz bu olay ile adeta bu durumdan kurtulmuş oldu. Süper güçlerini geç fark eden, bunları kullanmayı öğrenmeye ve geliştirmeye çalışırken baya hırpalansa da tüm bu çektiği şeylere değiyor. Rhys Harries, Oliver Gilbert ve Stephanie Hyam gibi oldukça tanınmış ünlü İngiliz oyuncu kadrosuna sahip yapımın iptal olması ise büyük bir hayal kırıklığına neden oldu. Dizinin (Jekyll and Hyde dizisi) demir baş izleyici kitlesi bu habere oldukça üzülmüş gibi. Hayranları bu yapımın devam edeceğini düşünürken gelen açıklamalar hayal kırıklığına neden oldu.

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye