Aksiyon DizileriBilim Kurgu DizileriYabancı Dizi Türleri

Killjoys Dizisi Konusu – IMDb Puanı 7.1

Aksiyon , bilim kurgu ve macera türündeki bir yapım olan Killjoys Kanadalı yapım şirketi Temple Street Productions tarafından 19 Haziran 2015 tarihinde yayınlanmaya başlamıştır. İlk sezonunda 10 bölüm yayınlanmıştır. Killjoys dizisinin yönetici yapımcı koltuğunda David Fortier ve Ivan Schneeberg oturuyor. Killjoys dizisi IMDb sitesinden 7.1 puan alarak beklentilerin altında kaldı. Dizinin oyuncu kadrosunda Aaron Ashmore, Thom Allison, Tamsen McDonough isimleri ön plana çıkıyor.
Killjoys konu itibariyle oldukça büyük bir dizi bütçesine sahip olan uzayda gezegenler arası bir savaşı konu alıyor. Bilim kurgu türündeki yapımların vazgeçilmezi olan uzay konsepti Killjoys dizisinde de kendisine yer buluyor. Tüm evrende başlayan ve gezegenler arasında sınıf ayrımına yol açan sonunda da savaşa dönüşen uzay macerasından konu olarak beslenen Killjoys türündeki en iyi örneklerden birisi değil maalesef . Dizi oldukça yüksek bütçesine rağmen beklentileri karşılayamıyor.Killjoys
Killjoys dizisi ana karakterlerden olan 3 kişinin üzerinde yürüyor. Savaşın karmaşık ortamı içerisinde geçen killjoys aksiyon ve bilim kurgu’yu birleştiriyor. Sivillerin çok fazla zarar gördüğü savaşta sivilleri kurtarmak için dizinin 3 ana karakteri tarafından kurtarılmaya çalışılmaktadır. Aksiyon dolu sahneler ile izleyicisine seyir zevki veren Killjoys bilim kurgu sahneleri ile de kalitesini gösteriyor. Bilim kurgu sahnelerinden çok aksiyon sahnelerinin daha fazla dikkat çektiği dizi de bol bol savaş sahneleri bulunuyor. Dizinin 3 ana savaşçı karakterinin mücadelesinin bol bol anlatıldığı Killjoys’da sivillerin kurtarılma mücadelesi ana konu olarak ön plana çıkıyor. Gezegenler arası bir savaşı konu alsa da bilim kurgu düzeyi aksiyon sahnelerinin gerisinde kalıyor. Belki de bu yüzden dizi oldukça yüksek bir yapım bütçesine sahip olmasına rağmen beklendiği ilgiyi göremedi. Zaten IMDb 7.1 puanı da bunun bir göstergesi. Gezegenlerdeki sivilleri tehdit eden düşmanları yakalamak amacında olan dizinin 3 ana karakteri bu düşmanları yakalayıp adaletin önüne teslim etmek için mücadele etmektedirler. Çok kaliteli bir dizi olmasa da boş vakitleri değerlendirmek ve can sıkıntınız için ideal bir dizi olacaktır.

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye - sesli chat