Yabancı Dizi Haberleri

Legion Dizisinden X-Men Filmleri Hakkında Detay!

Fargo, The Unusuals ve Kaçanak gibi yapımların senaristliğini üstlenmiş olan Noah Hawley, aynı zamanda Legion dizisinin de senaristliğini yapmaktadır. Bilim kurgu ve fantastik türlerini barındıran Legion dizisi, izleyiciler tarafından dünyada en çok beğenilen fantastik dizilerden biri olarak karşımızı çıkıyor. İzleyicilerin sosyal medyada en sık tartıştığı konulardan biri Legion dizisi ile X-Men filmlerinin arasındaki bağlantıdır. Dizi içerisinde yer alan konuda, Legion dizisi ile X-Men filmleri arasında birçok bağlantı olduğu görülüyor. Bu bağlantıların fazlasıyla olmasına karşın dizinin senaristi olan Noah Hawley, daha öncesinden birçok defa Legion dizisi ile X-Men dizisi arasında bir bağlantı olmayacağına dair resmi hesaplarından açıklamalar yapmıştı. Yapmış olduğu açıklamalarına rağmen dizinin yayınlanan her bölümünde X-Men filmleri ile bağlantılı olması özellikle fantastik dizi izleyicilerinin oldukça dikkatli olmasından ötürü çok dikkat çekiyor. Özellikle izleyicilerin gözünden kaçmayan ufak ayrıntılar sayesinde dizinin X-men filmi ile açıkça bağlantılı olduğu görülüyor.

Legion dizisi, 1960 ile 1970 yıllarını konu alıyor olmasına rağmen X-Men filmlerinden biri olan Days Of Future Past’dan ipuçları vermeye başladı. Legion dizisinin yayınlanan üçüncü bölümünde Summerland adlı yerin mutantların yaşam bölgesi olarak tanıtıldığı görülmüştü. Dizinin sevilen karakterlerinden biri olan Melanie, bu bölüm içerisinde 1940 yılında iken kocasının Summerland’de olduğunu söylemişti. Melanie’nin bunu söylemesi üzerine X-Men filmlerinden biri olan Days Of Future Past ile üstü kapalı bir şekilde bağlantı kurulması bir oldu. Yine izleyicilerin dikkatinden kaçmayan bu ufak ayrıntı, dizinin ilerleyen bölümlerine bağlı olarak X-Men ile bir bağlantı olup olmayacağını kanıtlayacağa benziyor.

Yapılan yorumlar arasında, Profesör Charles Xavier’in David Haller’in babası olması ve Summerland’in başlangıç noktası olarak belirlenmesinin bir tesadüf olmadığını vurgulayan izleyiciler, ilerleyen bölümlerde X-Men hakkında daha fazla ipucu verilip verilmeyeceğini merak ediyor. 9 Şubat itibari ile yeni sezon bölümlerinin yayınlanmaya başladığı Legion dizisi X-Men dizisi ile başka ufak bağlantılarının olup olmayacağı yeni yayınlanacak olan bölümlerinde şimdiden merakla bekleniyor. 8.8 IMDB puanı ile Legion dizisi fantastik ve bilim kurgu kategorisinde sağlam adımlar ile zirveye doğru ilerlemeye devam ediyor.

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye