Yabancı Dizi Haberleri

Legion İlk Bölümü Yayınlandı

Marvel ve DC kendisini sadece sinema sektöründe değil yıllardır dizi sektöründe de yer almakta. Bu yıl bu seriler arasına bir yenisi daha eklendi “Legion”. X-Men evrende geçmekte olan bu seride dizi karakterin güçlerini anlamakta zorluklarla karşı karşıya kalan bir karakteri izleyeceğiz. David Charles Haller isimli bu karakter kimi Marvel çizgi roman takipçileri tarafından bilinse de kendisinden kısaca bahsedelim. David yine Marvel evreninden tanımakta olduğumuz Charles Xavier karakterinin oğlu. Gabrielle Halleri oğlu olan bu arkadaşımız çocukluğundan bu yana özel güçlerini anlamakta zorluk çekiyor ve aynı zamanda psikolojik açıdan hasta. Kişilik bölünmesine sahip olan dostumuz olağan üstü güçlere sahip.legion
Dizide Kimler Yer Alıyor?
Dizinin başrol oyuncusu David Haller karakterini Dan Stevens canlandırmakta. Meleni Bir ismiyle dizide yerini alan ismi Jean Smart canlandırıyor. Rachel Keller isimli usta oyuncu Syd Barrett karekterinin oyunculuğunu üstlenmekte. Dizinin yapımcılığını Noah Hawley ve Stan Lee üstlenmekte. Bu yapımcıların daha önce imza attığı yapımlara beraber şahit olmuştuk ve bu seferde başarı yolunda durak vermeyeceğe benziyor. FX’ de yayınlanan dizi sekiz bölümde ekranlarda yerini alacak.
Dizinin ilk bölümünün yayınlanmasının ardından konu izleyiciler tarafından az çok çözüldü. David’in çocukluk görüntüleriyle başlamakta olan bölüm, onu akıl hastanesinde yaşadıklarıyla devam ediyor. David çeşitli insan üstü hareket ve davranışlarda bulunabilmektedir. İste de istemese de bu durumla karşıya kalan arkadaşımıza kişilik bölünmesi teşhisinde bulunulmuştur. David’in çeşitli olağan üstü güçleri olsa da bu güçleri tam olarak algılayamamış ve bu halle sosyal hayata uyum sağlayamamıştır. Hastaneye kapatılması tabi ki bir çözüm yolu olmamış aynı olaylarla tekrar tekrar karşıya kalmıştır. Dizinin ilerleye kısımları daha da karmaşık bir hal almakta.
David’in bu macerasına tanıklık eden izleyiciler kendini diziye kaptırabiliyor. Kimi zaman olaya David’in gözünden bakıyor kimi zaman olayları onunla birlikte yaşıyor. Kimi diziler bunu gerçekleştiremiyor doğrusu. Marvel ve X-Men evrenine karşı ilgili olan kişilerin izlemesinin şiddetle tavsiye edilebileceği bu filmi izleyicilerin beğenisini ilk bölümden kazandı. Dizi içerinde üst seviye sinematografi bulunmakta ve aksiyon bakımından doymuş ve başarılara imza atmaya koşarak ilerleyen bir yapım.

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye