Yabancı Dizi Haberleri

Lethal Weapon 2. Sezon onayını aldı!

Gotham, 24 ve Lucifer gibi ses getiren yabancı dizilerin yapımcısı olan FOX kanalı, 2016 yılının son çeyreğinde yayınladığı Lethal Weapon dizisine 2. sezon onayını verdi. Mel Gibson ve Danny Glover’ın başrollerini paylaştığı aynı isimdeki film serisinden ekranlara uyarlanan dizi, ilk sezonunda gösterdiği tatmin edici reyting oranlarıyla FOX kanalının yüzünü güldürmüştü. 18-49 yaş aralığındaki izleyici kitlesinin ortalama 1.50 puanlık bölümü, dizinin sadık izleyicileri arasında yer alıyor. Bu da 6 milyonluk bir seyirci kitlesine denk geliyor. Lethal Weapon 2. sezon toplam 22 bölümden oluşacak. Dizinin ilk sezonunun 18 bölüm olarak sipariş edildiğini belirtelim. Peki, dizinin konusu nedir? Oyuncuları kimlerdir? Yapımcı kadrosunda kimler yer alıyor? Bu sorulara yanıt vererek devam edelim.

Blood-and-Water

Lethal Weapon Konusu

 Lethal Weapon konusu bakımından ilgi çekici bir dizi olarak karşımıza çıkıyor. Dizinin yaratıcısı Matthew Miller. Forever, Chuck, The 100 gibi dizi projelerinin altında Miller’ın imzası bulunuyor. Ayrıca, Person of Interest dizisinde bir dönem senaristlik görevini üstlenen Andy Callahan’ı Lethal Weapon yazar kadrosunda görmekteyiz.

Dizi, Martin Riggs (Clayne Crawford) ve Roger Murtaugh (Damon Wayans) ismindeki iki dedektifin maceralarını konu alıyor. Eskiden ordu içinde görevli bir asker olan Martin Riggs, eşini ve doğmamış çocuğunu kaybettikten sonra bunalıma girer. Yaşadığı şehirden kurtulmasını gerektiğini, yoksa hayatının anlamı olan eşinin hatıralarında boğulacağını fark eder. Bir polis memuru olarak Los Angeles’a gelir. LAPD (Los Angeles Polis Departmanı) içindeki görevine dedektif olarak başlar. Mental açıdan sağlıklı değildir; psikolojik sorunlarla boğuşurken katıldığı operasyonlarda ölümü hiçe sayar. Bu durum en çok Riggs’in yeni ortağı Roger Murtaugh‘u etkiler. Roger, hayata olumlu taraflarından bakmaya çalışan ve neşesi eksik olmayan başarılı bir dedektiftir. Yeni ortağının temposuna yetişmekte zorlanır. Çünkü kendisi bir kalp rahatsızlığı geçirmiştir. İki ortak birçok zorlu operasyonda birbirlerinin arkasını kollamaya başlayacaktır.lethal-weapon-fox

Lethal Weapon Oyuncuları 

 Lethal Weapon oyuncuları arasında iki isim ön plana çıkıyor. ‘Sorunlu dedektif Martin Riggs’ karakterini canlandıran Clayne Crawford’u Rectify ve 24 gibi dizilerden hatırlayabilirsiniz. Roger Murtaugh rolüyle izlediğimiz Damon Wayans ise dizinin önemli dinamiklerinden birisidir. Kendisinin içinde bulunduğu en önemli proje ‘My Wife and Kids‘ isimli yabancı dizidir. Bu dizide toplam 123 bölümde rol almıştır. Kevin Rahm (Mad Men), Jordana Brewster (Dallas) gibi isimler de dizinin oyuncu kadrosunda yer alıyor.

 

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye