Komedi DizileriYabancı Dizi Türleri

Louie Dizi Konusu – IMDb Puanı : 8.6

İşinin hakkını veren ve büyük başarılara imza atan bu şaheserin tanıtımına geçmeden önce Loruis C.K. isimli elaman hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayalım. Bu elemanın adı tam olarak Luruis Szekely. Loruis C.K. onun hak arasında telaffuz edilen ismi. 12 Eylül 1967 yılında hayata gözlerini açın bu arkadaşımız evli ve aynı zamanda 2 çocuk babası. Kendileri Amerikan vatandaşıdır ve komedyenlikle meşguldür. Loruis komedide attığı ciddi başarılar ardından oyunculuk, senaristlik, yapımcılık ve yönetmenlik alanında kendini geliştirmeye çalışmış ve bunu başarmış birisi. Açık sözlü bir karaktere sahip olan bu arkadaşımıza yakaladığı başarıların getirileri olarak çok sayıda oyunculuk teklifi gelmiştir fakat hepsini de reddetmiş biri. Buda bize tekrar gösteriyor ki oldukça büyük başarılara imza atmış ve aynı zamanda, reytinge değil kalite ve prestije önem veren birisi.
Bunların ardından Louisin prensiplere saygı duyan ve önem veren FX adlı kanal tarafından bir proje önerilmiştir ve başarılı arkadaşımız bu durumdan etkilenerek tekliflerine icabet etmiştir. Hepimizin aklında doğal olarak bir soru belirdi. Bu eleman çok başarılı biri, işini severek yapan ve bir çok işi elinin tersiyle iten biri nasıl bir teklif geldi de Louisi’i etkileyebildi? Bir gün kanalın yetkili kişileri arkadaşımız kapısını çaldı ve güzel bir öneride bulundu. Gelen öneri şu şekilde “Bak dostum senin de bildiğin gibi kaliteli bir yapımın ortaya konula bilmesi için ciddi miktarda masraflar yapılıyor. Gel biz sana her bölüm için 250.000 dolar verelim sen bu parayı istediğin gibi harca.” Bu teklif sonrası etkilen Loruis adlı vatandaş teklifi kabul eder artık tek kişilik bir kadrodur o. Dizinin bütün yükümlülüğü ona verildi ve artık istediği yerde. Böyle bir bütçeyi doğru şekilde değerlendirmek ve kaliteli bir yapımı ortaya koymak arkadaşımızı oldukça yoracak gibi görünüyor.
LOUIE: Louis
Louie adlı arkadaşımız tam bir ev erkeği. Her ev erkeği gibi oda karısının çalıştığı süre zarfında ev işleriyle ilgileniyor ve çocuğa bakıyor. Bel altı esprilere sıklıkla yer verilen dizi sadece 5 kamerayla çekilmekte. Arkadaşımızın karısı hastanede hemşire olarak görev almakta. Bu çifte kumrunun en yakın arkadaşları ise komşuları Mike ve Tİna. Her bölümde farklı konuların ele alındığı dizide Louis C.K.’nın komedyenlik dönemlerinden kalma kısa hikayelerine de yer verilmekte. Farklı tarzlarda bir komedi filmi arayanları tatmin edecek bu yapımda kahkahalara boğulacaksınız.

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye