Fantastik DizilerYabancı Dizi Türleri

Luke Cage Dizisi Konusu – IMDb Puanı 8.6

Marvel tarafından çizgi roman karakterinden televizyona uyarlanan Luke Cage dizisi IMDb’den aldığı 8.6 puan ile öne çıkıyor. Yapımcılığını Netflix’in üstlendiği dizi yüksek bütçeli prodüksiyonu ile dikkat çekiyor. Aksiyon ve drama türündeki dizi bir süper kahraman dizisi olması itibariyle büyük bir boşluğu dolduracağa benziyor. İlk bölümü 30 Eylül 2016 tarihinde Netflix üzerinden yayınlanan dizinin ilk sezonu 13 bölümden oluşuyor.
Başarılı bir oyuncu kadrosundan oluşan Luke Cage dizisinin kadrosunda başrolü Mahershala Ali ve Mike Colter oyuncuları ile birlikte Simone Missick adlı oyuncu oynuyor. Yönetmen koltuğunda Charles Murray’in oturduğu Luke Cage’in ikinci sezonu da merakla bekleniyor.timeless-nbc-cast
Konusu itibariyle bir süper kahraman dizisi olan Luke Cage 1972 yılında Marvel tarafından yayınlanan bir çizgi roman karakterinden uyarlandı. Dizi Amerika’nın New York kentinin fakir ve varoş mahallerinde yaşayan bir karakterin hayatını konu almaktadır. Harlem gibi New York’un en tehlikeli mahallerinden birinde yaşayan kahramanımız bir deneyde denek olarak kullanılmıştır. Ancak deney sonuçlarının olumsuz olması sebebiyle vücudunda bazı belirtiler ortaya çıkan kahramanımızın bir süper kahramana dönüşme hikayesi artık başlamıştır. Luke Cage deney sonunda artık darbeye ve ısıya dayanıklı bir hale gelmiştir. Dizi konu olarak Luke Cage’in süper kahramana dönüşme serüvenini konu alsa da yan karakterlerin yaşadıkları da anlatılmaktadır. Genel olarak ana karakterin yaşamına odaklanılan dizi de bir çok aksiyon sahnesinin yanında dram sahneleri de yer almaktadır. Özellikle konusu gereği genç kuşağa daha çok hitap eden Luke Cage yaş aralığı olarak 13 – 35 yaş arasındaki kitleye hitap etmektedir. Türkiye’de de sıkı bir şekilde takip edilen dizi için Netflix Aralık 2016 tarihinde 2. Sezon çekimlerine başlanması kararı almıştır. İlk sezonu ile yüksek bir beğeni toplayan Luke Cage aynı etkiyi 2. Sezonda da yaratabilecek mi bu merak konusu.
Eleştirmenler tarafından klasik bir süper kahraman dizisi olarak eleştirilen dizi yavaş ilerlediği gerekçesiyle de izleyenler tarafından sıkça eleştirilere maruz kalmaktadır. Tüm bunlara rağmen ilk sezonunda en çok izlenen diziler arasında yer almayı başarmıştır.

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye