Aksiyon DizileriYabancı Dizi Türleri

MacGyver Dizisi Konusu – IMDb Puanı : 4.4

Dizinin konusunda daha önce 80’li yıllardan başlayarak 90’lı yıllara kadar oynayan, hatta 1984-1992 yılları arasında en çok izlenen aksiyon macera yapımı dizi olarak MacGyver işleniyor.
MacGyver CBS kanalının eski dizi senaryolarını yeniden uyarladığı adaptasyonlardan biri arasına girmiş bulunmaktadır. Diziyi 80 ile 90’lı yıllar arasına denk gelen nesil çok iyi bilse de bilmeyenler için kemik yapımlar olan Kara Şimşek, A Takımı, Hava Kurdu, Kanun Namına, Magnum gibi yıllardır unutulmadan anılan seriler arasında anılan bir yapım olduğunu söylememiz ne kadar gözde bir yapım olduğunu anlatmaya yetecektir.

MacGyavyer dizisinin konusundan bahsedecek olursak, başkarakterimiz diğer dizilerde olduğu gibi düşmanı tabanca, tüfek ya da benzeri bir silahla etkisiz hale getirmiyor. Çok zeki olarak işlenen baş karakterimiz elinde ki imkanları kullanarak düşmanını zekasıyla sorunlara çözüm üreterek yenen bir karakter. Başkarakterimiz olan MacGyver Amerikan hükumetine çalışıyor ve gizli görevlere yollanıyor dizide karakterimizin başına gelen belalardan etrafında ki basit araç gereçleri kullanarak yok artık diyeceğiniz şekilde kurtulmasını konu alıyor.MacGyver-CBS-2016-Poster
MacGyavyer 2016 yapımını çoğu yapımda olduğu gibi ikincisi olmamış sınıfına alabiliriz. Dizinin IMdb puanı çöp dizilere verilen puanla aynı seviyeye gelerek 4.4 puana düştü. Dizi duyurulduğu günden itibaren mazide bulunan MacGyavyer hayranları direk fanları kurmuştu. Dizi piyasaya sunulmadan önce insanlar büyük heyecanla yayın tarihini bekliyordu en azından eski yapımda olduğu gibi 7 sezon sürecek olmasa da 3-4 sezon gidecek bir yapım ile gözlere şenlik bir keyif yaşayacaklarını düşünüyorlardı. Fakat durum düşünüldüğü gibi olmadı. Gerek yapılan reklam gerekse daha önce 7 yıl boyunca işlenen ciddi bir hayran kitlesi oluşan ve şuanda yapılan yapım için hali hazırda yüksek bir izleyicisi bulunan bir dizi aşırı abartı yüzünden hayranlarında hayal kırıklığına uğrattı. İnsanların bu çağda yapımlarda aradığı biraz daha hayatın içerisinde biraz daha kendinden bir şeyler bulduğunda güzel diyor. Fakat konusu macera ne yapılırsa kafidir mantığıyla hazırlanan dizi normalde olması gerekenin aksine her bölüm sonrası izleyici artması adının daha çok duyulması yerine izleyici kaybediyor.

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye - sesli chat