Yabancı Dizi Önerileri

Ödüle Doymayan Yabancı Dizi Prison Break

Prison Break, 2005 yılında FOX’da yayına başladığı andan itibaren ABD’de yeni yayınlanan bir dizi olmasına rağmen zekice hazırlanmış senaryosu ve birbirinden muhteşem oyuncu kadrosu sayesinde kısa süre içerisinde dünya çapında tanınmış bir dizi olmayı başardı. Türkçe’de “Hapishane Kaçışı” anlamına gelen “Prison Break”in başrollerinde Wayne Callies, Dominic Purcell ve Amaury Nolasco gibi ünlü oyuncular yer alıyor.
Prison Break 1.sezonu, yaklaşık 44 farklı ülkede 22 bölüm olarak yayınlandı. Ülkemizde ise geçtiğimiz yıl kapanan CNBC-e üzerinden bu dizinin bölümleri yayınlanıyordu. Türkiye’de 2016 yılının Mayıs aylarının ortalarında final yapan bu güzel dizi 2007 yılının Mart ayında yeniden aynı kanal üzerinden 2.sezonun yayınlarına başladı. Paul Scheuring tarafından yazılan ve toplam 4 bölümden oluşan Prison Break’in 5.sezonu için çekim çalışmaları başladı. Senarist tarafından yapılan ve sosyal medyaya sızan haberlere göre yeni Prison Break 5.sezonu 10 bölümden oluşacak.

prison break dizi

1.Sezon : Bu sezonda yanlış anlaşılma nedeniyle idam cezasına çarptırılan Lincoln Burrows ve erkek kardeşi Michael Scofield’in hapishaneden kaçma planı yer alıyor. Buradan da anlaşılacağı üzere Lincoln Burrows’un kurtacısı, Michael Scofield olacak. Michael, kardeşini kurtarabilmek için kendisini sahte bir suç işlemiş gibi gösterir ve bu sayede kendisi de hapishaneye girer. Dizide zekası ile dikkat çeken Scofield, inşaat mühendisidir ve yapılar ile ilgili oldukça yaratıcı fikirlere sahiptir.

prison break dövme
2.Sezon : Hapishaneden kaçan Lincoln ve Michael’in yakalanması için başlarına para ödülü konur. Dolayısıyla para ödülünü almak isteyen pek çok kişi Lincoln ve Michael’in peşine düşecektir. Onları takip edenlerin başında da, kaldıkları hapishanenin gardiyanı Brad geliyor. Aynı zamanda Alex Mahone de onların peşine düşer. Bulunmamak için Panama’ya kaçan ana karakterlerimiz, orada yakalanarak yeniden hapishane ile buluşurlar.

2006 yılında dizinin yönetmenliğini yapan Salvador Trevino, en iyi çıkış yapan yönetmen ödülünü Prison Break sayesinde aldı. Yine dizide Lincoln’u canlandıran Dominic Purcell de en iyi aktör ödülünü aldı. Bunun yanı sıra bu güzel dizinin bir de 2006 yılına ait en iyi drama dizisi ödülü var. Dizinin ilerleyen sahnesinde neler olup biteceğini hep beraber göreceğiz.

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye - sesli chat