Yabancı Dizi Önerileri

Politikacıların Öyküsü Hose of Cards

Birçoğumuz gibi ben de politikacıların yönetme ve güç arzusuna şaşıran biriyim. Çünkü maksimum yaşayacağı süre belli olan varlıklarız ve güç, koltuk, iktidar, para gibi kavramlar için insan hayatını neden harcar, bu kadar manipülasyona neden başvurur veya yalan söyler anlaması zor bir durum. House of Cards işte tam da bu konuya değinen bir dizi. Siyasetçilerin ve iş adamlarının da dahil olduğu bir çemberde dönen entrikaları, hileleri ve yalanları gördükçe bir daha haber bültenlerini bile izlemeyebilirsiniz, şimdiden uyarmış olayım.
Dizinin hikayesine gelince, Frank Underwood (üstad Kevin Spacey canlandırmakta kendisini) ve karısı Claire Underwood (Robin Wright) yıllarını Beyaz Saray’da geçirmiş hırslı ve zeki politikacılardır (Esasen hikayede politika işi ile ilgilenen kahramanımız Frank Underwood ancak eşinin de geri kalır bir yanı olmadığı için eklemek istedim.) Beyaz Saray’da çalıştığı uzun yıllar boyunca birçok bürokrat ve siyasetçinin sırlarıyla içli dışlı olan Frank, kendisine vaadedilen bakanlık sözü tutulmayınca karısıyla beraber bir planı devreye sokar.Biz izleyiciler için, House of Cards’ın hikayesi de buradan sonra başlıyor aslında. Bir yandan hırslı bir politikacının yükselişini ve kullandığı metodları dehşetle izlerken, bir yandan da politika denilen kurumun arka planında dönen ve hasır altı edilen olaylar bizi hayrete düşürüyor.

house-of-cards
Politik drama niteliğindeki House of Cards’ın 4.sezonu hali hazırda devam ediyor. Dahası eklenmesi gereken bilgilerden biri de; House of Cards, 3.sezon onayını aldıktan sonra -henüz çekimleri bile başlamamışken- Emmy’ye aday gösterilmiş tek yapım olabilir. Son derece geniş ve usta bir set ekibine sahip olan dizinin yönetmen ve yapımcılarından biri de yakinen tanıdığımız David Fincher desem herhalde birçok kişiye ne demeye çalıştığımı anlatabilirim.

house-of-cardsBir anlamı var mı bilmiyorum ancak dizinin bütün sezonları Şubat ayında dönmeye başlamıştı. Ocak ayının sonuna geldiğimiz ve ülke politik gündeminin de iyice garip bir hal aldığı şu günlerde, herkese bu diziyi izlemesini şiddetle tavsiye ederim. Şahsi puanım 9/10, iyi seyirler.

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye