Yabancı Dizi Önerileri

Shameless İzlemek İçin Çok Neden Var

Shameless, aynı Türkçe’deki anlamı gibi utanmaz bir dizi. Hiç unutmuyorum, Shameless’a ilk başladığımda nasıl böyle bir dizi olabilir diye büyük şaşkınlığa düşmüştüm. Konusu, senaryosu, oyunculukları… Kısaca dizideki her ayrıntı utanmazlık üzerine kurulu çünkü.Tabii mizahi bu girişim, diziye karşı bir antipati kazandırsın da istemem. Çünkü Shameless utanmaz olduğu gibi, bir o kadar da eğlenceli, matrak bir yapım. Dahası bu dizi yeri geldiğinde sizi öyle hüzünlere salar ki, Bir Frank Gallagher’ın kolay yetişmediğini anlarsınız.
Dizinin hikayesine doğru ince bir süzülüş yapalım o zaman. Gallagher ailesi, Chicago’nun varoş bir mahallesinde yaşayan geniş bir ailedir. (Geniş bir aile diyorum ancak aile gerçekten kafa karıştıran uluslararası bir yapıda) Alkolik ve sorumsuz bir baba olan Frank Gallagher, evin geçimine katkı sunmayı veya çocuklarının bakımı ile ilgilenmeyi reddeden biridir. Dizi boyunca insanları dolandırıp, paralarına konmaya çalışan Frank, tam anlamıyla bir dolandırıcıdır. Neyse ki komşuları ve diğer çevresi Frank’in bu güvenilmez yapısını bilmekte ve ona göre mesafelerini almaktadırlar. Tabi ara sıra Frank’in tuzağına düşen kurbanlar olduğunu da ayrıca belirtmek isterim. Frank çoğu kez bizi kahkahalara boğup sempatimizi kazansa da, kendisinden ciddi ciddi nefret ettiğimiz zamanlar da olmuyor değil. Özellikle güzeller güzeli kızı Fiona’yı üzdüğü zamanlar… Fiona, kardeşler arasındaki en büyük karakterimizdir ve Frank’in sorumsuzluğu nedeniyle kendisinden küçük 5 kardeşinin bakımı ve eğitimleri ile ilgilenmektedir. Gerek içinde bulunduğu sosyal çevre, gerekse genç yaşına rağmen üstlendiği sorumluluk Fiona’yı savruk bir karakter olarak karşımıza çıkarmaktadır. Yeri geldiğinde en uç cinsellik ve uyuşturucu sahnelerinde Fiona’yı baş rolde görmekteyiz.Shameless
Shameless’ın karakter skalası oldukça geniş ve Gallagher ailesinde atraksyonun hiç bitmediğini bir kere daha söylemeliyim. Gerek her biri birbirinden enteresan olan Gallagher kardeşler, gerek ise herkese nasip olsun dediğimiz komşuları Veronica ve Kev ile; hikaye kahkahaya doyamadığımız sıcacık bir hal oluyor.
2004 yapımı İngiliz orjinalinden esinlenilerek kurgulanmış Shameles, 2011 yılında Amerika’da yayınlanmaya başlamıştır. Vizyona girdiği tarihten bu yana Shameles’ın; 1 Golden Globes adaylığı, 1 Emmy ödülü ve farklı farklı organizasyonlardan 8 adet daha ödülü bulunmaktadır. Komedi, aile ve dram karışımını seven izleyiciler için müthiş bir yapım diyebiliriz Shameless’a. Diziye kişisel puanım 9/10. İyi seyirler, şen kahkahalar diliyorum !

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye