Dram DizileriSavaş DizileriTarihi DizilerYabancı Dizi Türleri

SS-GB Dizi Konusu – IMDb Puanı : 7.2

İlk bölümünün BBC One kanalında yayınlanan SS-GB tarih ve dram konularını ekrana taşımakta. Paralel bir evrende İkinci Dünya Savaşını Nazilerin kazanmasını ve bununla birlikte İngiltere’de yaşanan olayları konu edinen gizi, Sam Riley ve Kate Bosworth gibi isimleri istihdam etmekte. Dizinin yayınlanmaya başladığı bölümler ilk sezon olmakla birlikte 5 bölüm olacak ve bu dizinin tek sezonda oluşacağı düşünülüyor. Bu mini-dizi bazıları gibi uzatılacak mı hep beraber göreceğiz.

Prodüktör ve yazar olarak karşımıza çıkan Robert Wade ve Neal Ruris’i James Bond serisinden hatırlayanlarımız vardır. Bu arkadaşlarımız dizinin ilk bölümlerinde senaristlik görevini üstlenecekler. Beş bölümlük diziye senaristlik yapmakta ilginç bir durum doğrusudur. Filmde emeği geçen bir diğer isimde Lan Deighton bu vatandaş 1996 yılında Midnight Saint Petersburg filminde görev aldı ve 21 yıl gibi uzun bir aranın ardından SS-GB dizisindeki bir diğer yazar. Philipp Kadelbach yönetmen koltuğuna oturan isim.

Belirtmiş olduğumuz gibi Paralel bir gerçekte, Naziler İkinci Dünya Savaşının kazananı olmuştur. Britanya İmparatorluğu savaşta mağlup olmuş ve ülkenin yönetimi Naziler tarafından gerçekleştirilmeye başlamıştır. Baskı varsa direnişte vardır gayesiyle çeşitli eylemler başlar.ss-gb-dizi-konusu

Dedektif, ülkesinin işgal altında olmasına rağmen görevine devam etmektedir. Vatanseverlik duygusuyla hareket eden bu arkadaşımız, bir dava üzerinde çalışmalar gerçekleştirir ve davanın detaylarına girmesiyle şok edici gözlemlerde bulunur. Yaşadığı olaylar ile birlikte bazım seçimlerde bulunmak zorunda kalır. Bu seçimlerin sonucu kendisi ve başkaları için büyük önem arz ettiğinden detaylıca düşünmeye başlar ve bu seçim onu oldukça zorlayacaktır. Vereceği karar ile birlikte sevdiği insanların hayatı tehlikeye girebilecektir.

Sam Riley isimli oyuncunun canlandırmakta olduğu Douglas Archer en ön planda diyebiliriz. Kendisini Control, Franklyn gibi filmlerden hatırlayanlarımız olmuştur.  Kate Bosworth’un canlandırmakta olduğu Barbara Barga karakteri Amerikalı bir gazeteciyi canlandırmakta. Dizinin ön planlarında olan bir diğer vatandaş ise Sylvia karakterini canlandıran Maeve Dermondy. Bu karakter Dedektif Archer’ın sevgilisi rolünde yer alıyor. James Cosmo, Aneurin Barnard, Rainer Bock gibi isimlerde kendini gösteren diğer oyunculardan.

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye