Aksiyon DizileriBilim Kurgu DizileriDram DizileriYabancı Dizi Türleri

Stranger Things Dizi Konusu – IMDb Puanı : 9.2

2016 yılında yayınlanmaya başlayan Stranger Things dizisi, oldukça ilgi çekici bir dizi olmaktadır. Yapım puanı olarak 9.2 almış olan dizinin türleri, dram, bilim kurgu ve gerilim türleri olmaktadır. Yabancı diziler içerisinde yapım puanı olarak 9.2 almak ve henüz 1 yıldır yayınlanmış olunmasına rağmen bu puanı elde etmek oldukça zordur. Yapım puanı olarak 9.2 alan bir dizi mutlaka merak uyandırmaktadır. Stranger Things dizisi, internet üzerinden izlenen bir dizi olmaktadır ve online olarak dizi ve film izleme platformu olan Netflix üzerinden yayınlanmaktadır. Dizinin tarzı ve konusu dikkate alındığında The X Files dizisine oldukça benzediği görülmektedir. İçerisinde Supernatural dizisi gibi doğaüstü güçlere sahip olan karakterlerin yer alması ile de oldukça ilgi çekici bir dizi haline gelmektedir.
strangerthings
Gerilim, dram ve bilim kurgu üzerine yapılmış olan dizide, yaşamı oldukça düzenli olan ve herkes tarafından sevilen bir çocuğun aniden ortadan kaybolması konu alınmaktadır. Kaybolan çocuğun ailesi, çocuklarını aramaya başlamaktadır. Polisler ve ailenin yakın dostları tarafından aranan çocuğun dışında, yine aynı şekilde kaybolan bir kız çocuğu daha bulunmuştur. Kaybolan kız çocuğunun bulunduktan sonra, kaybolan erkek çocuğu olan Will hakkında bir şeylerden korktuğunu söylemesi ve bu yüzden saklandığını söylemesi üzerine Stranger things dizi konusu kaybolan çocukları ve çocukların ailesini, aynı zamanda kaybolan çocukların yaşadıklarını konu edinmektedir. Konusu ile oldukça sürükleyici olması sayesinde, yapım puanı olarak 9.2 almış olmasına şaşırılmamalıdır. Çünkü dizinin konusu bazı bölümlerinde herkesin yaşayabileceği hayat hikayelerini de anlatmaktadır.
Dizinin baş rolünde görmüş olduğumuz Winona Ryder, aynı zamanda dizinin yönetmenliğini ve yapımcılığını da üstlenmektedir. Winona Ryder dışında oldukça iyi oyuncular olan, David Harbour, John Reynolds, Joe Kerry, Natalie Dyer, Millie Bobby Brown, Gaten Matarazzo, Inn Wolfhard, Caleb McLaughlin, Charlie Heaton, Rob Morgan, Cara Buono ve Matthew Modine oynamaktadır. Stranger dizi oyuncuları daha önce televizyonlardan alışık olduğumuz yüzleri içermektedir. Dizi oyuncularının harika rol kabiliyetleri sayesinde, dizide film etkisi görülmektedir.

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye - sesli chat